Rockový svátek se blíží. Masky a vousy budou všude!

Je to již nějaký ten pátek, kdy se na světlo světa prodrala novina o tom, že legendární kapela Kiss hodlá ukončit kariéru. Při té příležitosti vyrazili zmalovaní muzikanti na epickou rockovou křížovou výpravu po světě. Při turné End of the Road navštíví 19. června i Prahu. Spolu s nimi se do Eden Arény podívají i jižanští vousáči ZZ Top, kteří letos slaví padesátileté výročí kapely.
Poslední koncert v Čr na posledním turné. Tohle zákonitě musí stát za to.
Poslední koncert v Čr na posledním turné. Tohle zákonitě musí stát za to.
instagram/@kissonline

reklama

Dvadvacet zlatých desek a více jak sto milionů prodejů alb – to je rozhodně značka úspěchu, který si glam rocková legenda budovala již od sedmdesátek. Popkulturní fenomén prostoupil povědomí snad všech lidí, kteří si někdy pustili rádio nebo přeladili na televizi na hudební stanici. Kissáci jsou natolik provařeným úkazem, že stačí zmínit název kapely a každý si vybaví ohnivou show, masky, kostýmy a kdovíjaké další úkazy spojené s kapelou.

Bohužel, čtyřicet let se na někoho může zdát až příliš dlouhou dobou na to, aby z něj nevyprchal elán, který měl na začátku kariéry. Posledním studiovým albem natupírovaných Kissáků byla deska Monster z roku 2012. Dva roky poté následovalo ještě kompilační album Kiss 40: Decades od Decibels. Pak se ale vody zklidnily a nic nového nás nepřekvapilo. Je to samozřejmě škoda nejen pro rockery, ale pro celý hudební svět, že se bude muset s takovou legendou rozloučit.

Ač neradi, budeme se muset rozloučit.
Autor: instagram/@kissonline Ač neradi, budeme se muset rozloučit.

Konec se však netýká ZZ Top. Kapela s ikonickými vousáči se věku nebojí a ani po padesáti letech ji neomrzelo koncertování. Poslední studiovka sice z fabriky vypadla také v roce 2012 jako u Kissáků (album La Futura a s ním spojené čtyřpísňové EP Texicali), ale u těchto pánů jsme zvyklí čekat. Před La Futurou vyšla deska Mescalero, a to v roce 2003. Jižanská pohoda si prostě chvíli strpení žádá.

Ač se může zdát, že úctyhodný vous, který by mohl závidět i čaroděj Gandalf, mají pouze kytarista s basákem, opak je pravdou. Bubeník sice nenosí porost na tváři, ale co není na obličeji, to je ve jméně: Beard přeci znamená „vousy“.

Jak to může dopadnout, když to přeženete s Movemberem? EPICKY!
Autor: instagram/@zztop Jak to může dopadnout, když to přeženete s Movemberem? EPICKY!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama