Rychle a snadno: Tuhle metodu, jak volat i surfovat levněji, musíte znát

Chcete platit až o polovinu míň za telefon? Ještě před pár lety bylo nereálné s operátorem cokoliv usmlouvat. Běžné mobilní telefony se prodávaly za astronomické částky a to samé platilo i v případě tarifů, které mobilní operátoři poskytovali svých klientům. Ta doba je ale už naštěstí pryč.
S naší aplikací najdete výhodný tarif podle vašich požadavků
S naší aplikací najdete výhodný tarif podle vašich požadavků
thinkstock.com

reklama

Je to stejné, jako u bank nebo pojišťoven. Tlak na co nejnižší cenu ze strany jejich klientů může přinést zajímavou úsporu. Možností je také vyměnit operátora. Detailní přehled cen a služeb mobilních operátorů na trhu můžete jednoduše najít třeba v aplikaci na Prima Rádci. „V roce 2103 se situace na trhu podstatně změnila, ceny za telefony, volání, ale i přístup k internetu šly výrazně dolů. Operátoři se předhánějí v nabídce, aby si klienta udrželi, protože konkurence je velká a na trh navíc přicházejí i zprávy o nových technologiích, u nichž zejména v případě internetu nebudou mobilní operátoři hrát takovou roli, jako hrají dosud,“ vysvětluje finanční expert Prima Rádce Zbyněk Laisek.

Pro srovnání klikněte: Aplikace MOBILNÍ TARIFY

Postup, jak najít nejvýhodnější cenu

Chcete platit co nejmíň? Rozhodně doporučujeme se nejdřív zorientovat v aktuální nabídce mobilních operátorů, k čemuž velmi dobře poslouží právě naše aplikace „Mobilní tarify“, a pak vyrazit za svým mobilním operátorem a požadovat na něm minimálně to, co nabízí konkurence. „Není ničím překvapujícím, že solidním klientům, kteří platí řádně a včas, mobilní operátor rád vyjde vstříc. A pokud ne, tak mobilních operátorů jsou na trhu desítky,“ tvrdí Laisek. Nevyjde-li vám tedy mobilní operátor vstříc, můžete ho snadno změnit. Praktické rady najdete i v následujícím článku:

Možná můžete volat ještě levněji...

Srovnání tarifů mobilních operátorů: Zjistěte, který je pro vás nejvýhodnější

Co se nabízí?

Vezmeme-li si jako modelový příklad tarif s úvazkem, který nabízí neomezené volání a SMS + 1,5 GB dat, jeho cena se na trhu obvykle pohybuje do 750 korun měsíčně, přičemž operátoři k němu dále umožňují přidávat data a připlatit si. Možné je však ušetřit změnou nastavení tarifu. O2 například umí nabídnout tarif s 200 MB dat a neomezeným voláním a internetem za 499 korun měsíčně. T-Mobile za 490 korun nabídne neomezené volání a SMS, k tomu pak 400 MB dat. U O2 Free O2 Plus jsou neomezené hovory a SMS do cizích sítí místo 120 minut a žádné SMS. T-Mobile svým klientů umí nabídnout za stejnou cenu i dvojnásobek dat. „Z uvedeného vyplývá, že nabídka mobilních operátorů může být zajímavá, pokud se o ni člověk skutečně zajímá. A nejde jen o to snažit se pouze stlačit svého již vybraného operátora s cenou níže, ale třeba, pokud nemáte smlouvu s úvazkem, zvolit si operátora docela nového s výhodnější nabídkou,“ říká Laisek.

Ať se vám to líbí nebo ne, mobilní operátoři můžou kdykoliv změnit smlouvu...

Mobilní operátoři mění smlouvy, jen tak a legálně. Nesouhlasíte? Odejděte

Klíčoví operátoři, ale i řada alternativních

Aplikace "Mobilní tarify" navíc nesumarizuje pouze nejvýhodnější nabídku na trhu od zavedených mobilních operátorů, ale srovnává s nimi i aktuální nabídku méně známých firem, které mnohdy vycházejí cenově i výhodněji. Jsou to firmy jako například Blesk mobil, 99mobile, GoMobil, TESCO mobile, MOBIL.CZ, AirTelecom / U:fon, Ha-loo, Relax Mobil, Voocall, StarTEL, Fayn, Žlutá simka, CENTROPOL, Dragon, Bonerix, Gorila Mobil, Connectica, City mobile, CallPro, Kaktus, BTS Mobil, LAMA Mobile nebo ČEZ Mobil. „Obecně nelze říci, která z nabídek od které firmy je nejvýhodnější, vždy záleží na tom, které parametry nabídky chcete porovnávat, teprve pak zjistíte, kdo vám nabízí nejvýhodnější službu v poměru výkon a cena,“ uzavírá Zbyněk Laisek.

Pro individuální konzultaci můžete kontaktovat finanční odborníky Prima Rádce také na info@prima-radce.cz nebo na telefonním čísle 810 811 812.Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Ve spolupráci s Porovnej24.cz

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!