Rychlí a zběsilí znovu spolu a znovu proti sobě

Ve čtvrtém pokračování slavné série filmů o superrychlých autech a ilegálních pouličních závodech se opět představí sympaťák Paul Walker a hvězda akčních snímků Vin Diesel jako nerozlučná dvojka balancující na hranici zákona. Nenechte si je ujít v pátek ve 20.15 na Primě!
Rychlí a zběsilí - Obrázek 3
Rychlí a zběsilí - Obrázek 3
archiv FTV Prima

reklama

Dominic Toretto (Vin Diesel) a jeho nová parta mají zrovna na pilno s únosy benzínových cisteren v Dominikánské republice, když v jedné z jejich garáží proběhne policejní šťára a Dominic pojme podezření, že jsou jim v patách muži zákona. Skupinu proto rozpustí a ve snaze ochránit svou přítelkyni Letty (Michelle Rodriguez), členku party, uprostřed noci si sbalí věci a odejde. Za tři měsíce ovšem obdrží telefonát od své sestry, ve kterém je informován, že Letty byla zavražděna poté, co se dostala do vážné bouračky. Dominic se vydává na místo nehody a nachází tam stopy nitrometanu. Ty ho zavedou až za Davidem Parkem, členem drogového podsvětí, který je za nehodu jeho přítelkyně zodpovědný.

Ve stejnou dobu jako Dominic se k Parkovi ovšem dostává i Brian O´Conner (Paul Walker), FBI agent snažící se rozkrýt síť drogového bosse Artura Braga. Parka visícího za kotníky z okna jeho domu (kam ho pověsil Dominic) zachrání a vezme pod ochranu FBI výměnou za infiltraci mezi pašeráky drog pracující pro Braga. Park Briana dostane do pouličního závodu ulicemi Los Angeles, jehož vítěz obsadí poslední místo řidiče v týmu, který podzemními tunely mezi USA a Mexikem pašuje do Států heroin. Na startovní čáře se ale objeví i Dominic a Briana v závodě porazí. Mezi Bragovy pašeráky se nakonec dostanou oba a Dominic se od jednoho z Bragových kumpánů dozvídá, že Letty byla zavražděna osobně Bragou.

Oba „parťáci“ mající společný cíl musí spojit své síly a spolehnout se na chatrné pouto důvěry, které je pojí v jejich cíli zničit Braga.

Věděli jste, že…

  • Čtvrté pokračování série opět svedlo dohromady oba hlavní hrdiny - Paula Walkera a Vina Diesela. Ti obsadili hlavní role jak v jedničce, tak ve dvojce, ovšem ve trojce byste je marně hledali (kromě úplného závěru, kde se na chvíli objeví Vin Diesel alias Dominic).
  • Rychlí a zběsilí se stali nebývalým komerčním úspěchem. V roce svého uvedení do kin (2009) obsadili třetí příčku, co se množství vydělaných peněz týče, jsou hned za snímky Star Trek a Terminator Salvation. Svým tvůrcům vydělali 363 milionů dolarů.
  • Víte, jak se říká, že pokračování nikdy nedosáhnou kvality prvního dílu? Rychle a zběsile toto pravidlo vyvrací. Hodnocení pětky a šestky je na známé stránce filmových fanoušků Rotten Tomatoes například nejvyšší ze všech dílů.
  • 30. listopadu v ulicích Los Angeles došlo k tragédii, která hluboce zasáhla fanoušky Rychle a zběsile po celém světě. Herec Paul Walker se zabil při autonehodě ve svém Porsche Carrera GT, když v rychlosti více než 140 kilometrů v hodině nezvládl řízení, havaroval a jeho vůz následně vzplál. V autě s ním byl nalezen jeho přítel a finanční poradce Roger Rodas. K nehodě došlo v průběhu filmování sedmého pokračování série, které mělo být do kin uvedeno již letos. Film byl z poloviny natočen, chyběly ale některé zásadní scény, ve kterých Paul vystupoval. Režisér James Wan nejdříve uvažoval o tom, že ho ve snímku nechá nahradit jiným hercem, fanoušci dali ale jasně najevo, že na jiného Briana O´Connera do kin rozhodně nepřijdou. Celá produkce se tedy pozastavila a filmové studio zvažovalo, co dál. Poslední vývoj naznačuje, že k uvedení snímku dojde příští rok. Vin Diesel na své facebookové stránce uvedl, že premiéra sedmičky je naplánovaná na 3. dubna 2015. Chybějící scény s Paulem Walkerem byly natočeny jeho bratry Calebem a Codym Walkerovými, kteří je za Paula i nadabovali.

V červnu letošního roku bylo vydáno oficiální prohlášení potvrzující, že Cody Walker se zúčastní filmování osmičky v roli zcela nové postavy.

Pokud byste si v pořadí a oficiálním pojmenování všech dílů chtěli udělat pořádek, pak vězte, že jdou za sebou takto:

Rychle a zběsile (2001, The Fast and the Furious)

Rychle a zběsile 2 (2003, 2 Fast and 2 Furious)

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006, The Fast and the Furious: Tokyo Drift)

Rychlí a zběsilí (2009, Fast & Furious)

Rychle a zběsile 5 (2011, Fast Five)

Rychle a zběsile 6 (2013, Fast & Furious 6)

Rychle a zběsile 7 (2015, Furious 7).

reklama

reklama