Sedmero krkavců Alice Nellis jako veselá pohádka na Štědrý den

Tradiční pohádkový příběh odvahy, síly a pevné vůle s novými křídly, které mu dala režisérka Alice Nellis, vám zpříjemnísváteční atmosféru. Nenechte si ujít výpravnou českou pohádku Sedmero krkavců na Štědrý den v 18.05 na Primě
Pohádkovou sváteční atmosféru navodí s Primou i Sedmero krkavců. Další krásná česká pohádka.
Pohádkovou sváteční atmosféru navodí s Primou i Sedmero krkavců. Další krásná česká pohádka.
archiv FTV Prima

reklama

"Krkavců se bát nemusíte,“ vzkazují Alice Nellis spolu s producentkou filmu Ester Honysovou.

Nové zpracování Sedmera krkavců podle námětu pohádky Boženy Němcové slibuje nejen akční napětí, ale i překvapivý humor a veselé zpracování známé pohádky, kterou si velká část diváků a čtenářů mylně spojuje s temným televizním zpracováním z devadesátých let.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Sedmero krkavců - upoutávka
Sedmero krkavců - upoutávka

„Od začátku jsme pohádku vnímali především jako napínavý, ale přitom i veselý film, který svým příběhem dokáže v dětech, ale i v jejich rodičích vzbudit napětí a emoce. Mám ráda pohádky, jejichž hrdinové jsou uvěřitelní a taky zábavní,“ dodává Alice Nellis.

Sedmero krkavců
Sedmero krkavců

Od května roku 2014 se filmaři průběžně stěhovali mezi natáčením na Slovensku z vesnického prostředí skanzenu v Zuberci a hradem Zvíkov, kde režisérka pohádky plně využila jeho romantické prostředí, interiéry a nádhernou scenérii přírody pro natočení zámeckých a dvorních scén.

Z natočených záběrů české pohádky je patrný velmi filmařský přístup režisérky Alice Nellis, která po celou dobu příprav a výroby dbala na jednotný a velkorysý výpravný styl a věrohodnost.

Martha Issová
Martha Issová

Štáb po celých 53 dní absolvoval náročná natáčení v ne vždy příznivých podmínkách. Po dotočení exteriérových scén v horách na Slovensku, kde docházelo i k přerušení filmování z důvodu přírodních kalamit a povodní, se štáb spolu s herci vydal do lánu kopřiv poblíž hradu Zvíkov, ve kterém musela hlavní hrdinka Bohdanka v podání Marthy Issové zvládnout třídenní natáčení.

Jednu z hlavních rolí zlé královny dostala Sabina Remundová: „Můj velký dík a obdiv patří Alici. Je to radost a štěstí hrát tak krásnou roli, jakou mi svěřila. Všem, kteří se s největší pečlivostí, profesionalitou a pílí podíleli na vzniku pohádky, děkuji. Bude se mi stýskat!“

Sedmero krkavců Alice Nellis vysíláme na Štědrý den v 18.05 na Primě.

null

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama