Seriálový BONUS: Dostaňte pravidelné platby pod kontrolu. Jak snížit ty za energie?

Víte, jak efektivně šetřit pár tisíc korun měsíčně, aniž byste se museli více omezovat? Nastavte si pravidelné platby tak, aby vyhovovaly vašim potřebám a možnostem.
Je tady zima, trochu přitopím...
Je tady zima, trochu přitopím...
thinkstock.com

reklama

 

V aktuálním dílu našeho seriálu se zabýváme právě pravidelnými platbami, zejména za energie. Karel s Martou dostali první vyúčtování za plyn za první rok, co bydlí v novém domku, a částka se jim moc nelíbí. Hledají cestu, jak ušetřit, aby příště neplatili takovou sumu. Jejich otázky a úvahy objasní opět „prima Rádce“ – ochránce peněz...

Seriál o financích - 10. díl - titulní fotka

SERIÁL o financích (10. díl): První vyúčtování. Je čas na změnu?

Marta a Karel: Přestaneme kupovat pivo, vařit speciality, nebudeme topit...

Prima Rádce: Kdepak, to není třeba. Tohle jsou korunové položky a moc za to, že si nedopřejete pivo nebo lepší sýr, neušetříte. Ani řešení, že přestanete topit, není nejlepší. To spíš budete nemocní.

Rozumnější je hledat úsporu v pravidelných platbách (pokud je to alespoň trochu možné), jako jsou platby za pojištění, telefon, elektřinu nebo plyn.

 

SPECIÁL o energiích (hraný on-line seriál + spousta článků)


Marta: Je to ale přece tak, že máme stanovené zálohy od dodavatele a prostě topíme a spotřebováváme... Žádná úspora tam není... Jen když přestaneme topit.

Prima Rádce: Ne ne, vy máte několik možností. Sice není na škodu energiemi trochu šetřit, ta myšlenka je rozumná, ale dobrá cesta pro vás je také změnit dodavatele. Pokud máte vysoké platby za plyn, můžete je snížit tak, že si vyberete firmu jinou, která nabízí plyn za nižší cenu. Ověřte si, zda levnější nabídka je od spolehlivého dodavatele (to zjistíte od zákazníků například na internetu), a podle mě není pak co řešit.

ZEPTEJTE SE PRIMA RÁDCE: Energie, Hypotéky, Povinné ručení, Havarijní pojištění, Půjčky, Kreditní karty, Spoření. Poradíme, navrhneme řešení, vyřídíme. Pište na info@prima-radce.cz!

Výhody změny dodavatele:

  • nižší účet za energie
  • nižší zálohy
  • úleva rodinnému rozpočtu
  • výběr z cca 60 firem

 

Karel: To sice zní dobře, ale když změníme dodavatele, tak musíme pak vyměnit rozvody, plynoměr a podobně. To taky nebude zadarmo...

Prima Rádce: Ale ne, takhle to nefunguje. Změnit dodavatele je v zásadě jen papírová záležitost. Rozvody zůstávají stejné, ty patří distributorovi. Toho měnit nechcete a ani nemůžete. Ti jsou daní lokalitou. V Česku jsou tři – ČEZ Distribuce, E.On Distribuce a PRE Distribuce.

Nelíbí se vám faktura za energie? Chce to změnu? Tady najdete vše, co potřebujete vědět.

Porovnáváme tedy ceny u dodavatelů elektřiny a/nebo plynu, a to dnes jde všechno pohodlně on-line. Během chvíle máte přehled o nabídkách všech společností u nás. Srovnávače máme třeba i na Prima Rádci.

Hurá, je tu teplo. A levně!

5 kroků a budete si vyskakovat. Jak taky můžete ušetřit tisíce korun?

Marta: Ale já jsem si myslela, že prostě platíme za to, co protopíme a prosvítíme jedné firmě celý život. Tak to mají naši a já jsem přesvědčená, že to tak je normální. Jsme proto přihlášeni u stejné firmy.

Prima Rádce: No vidíte a to je možná chyba. Možná ne, třeba mají vaši rodiče výhodného dodavatele. Netvrdím, že ne... Ale vám se přece nelíbí, kolik platíte. Takže aspoň pro zajímavost stojí za to trh porovnat, vybírejte stejně, jako tehdy půjčky. I tady je velká konkurence. S cenou jde jít dolů skoro vždycky. A vy třeba v takovém domě platíte čtyřicet tisíc, ale někdo zaplatí třicet. Při stejné spotřebě. Takže deset tisíc rozdíl jen díky různým dodavatelům. A zákonitě budete mít každý měsíc i nižší zálohy. Takže víte, kde můžete porovnávat, za zkoušku nic nedáte. Jen pár minut čau. Je to sice váš život, vaše peníze, ale jestli nejste spokojení, zkuste to. Je to snadné a nikdo vám tu nic hlavně nenutí. Sami se můžete rozhodnout, jestli do toho půjdete.

Tady najdete všechny předchozí díly seriálu:

SPECIÁL o platebních kartách (hraný on-line seriál + bonusy)

SPECIÁL o půjčkách (hraný on-line seriál + bonusy)

SPECIÁL o hypotékách (hraný on-line seriál + bonusy)

 

Může se vám ještě hodit:

Čím doma topíte?

Zima se ptá: Čím topíte? PŘEHLED zdrojů tepla, výhody a nevýhody

Elektřina by zdražit neměla...

Dobrá zpráva: Cena elektřiny bude v příštím roce opět klesat!

Bára v seriálu a v Prostřeno!

Bára vařila v Prostřeno! Teď hraje v on-line seriálu webu Prima Rádce

 

Prima Rádce je na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!