Skupina Prima byla loni koproducentem čtyř z deseti nejnavštěvovanějších českých filmů

Skupina Prima byla hlavním partnerem hned čtyř z divácky nejúspěšnějších českých filmů loňského roku. Byla mezi nimi také komedie Rudolfa Havlíka Po čem muži touží, kterou v kinech zhlédlo 558 988 diváků, což ji vyneslo na první příčku návštěvnosti českých filmů. Na úspěšnou spolupráci s filmaři Prima navazuje i letos díky komedii Ženy v běhu, která přepsala historické rekordy v tabulkách premiérových víkendů.
Skupina Prima byla loni koproducentem čtyř z deseti nejnavštěvovanějších českých filmů 2
Skupina Prima byla loni koproducentem čtyř z deseti nejnavštěvovanějších českých filmů 2
archiv FTV Prima

reklama

„Velmi nás těší, že hned čtyři filmy, jejichž hlavními partnery jsme se loni stali, se umístily v žebříčku TOP 10 nejnavštěvovanějších českých filmů. Kromě komedie Po čem muži touží si skvěle vedla také pohádka Čertoviny s třemi sty dvaceti tisíci diváky. Zabodovala i komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci nebo další pohádka Když draka bolí hlava,“ uvádí Jan Rudovský, vedoucí akvizice FTV Prima.

Skupina Prima byla loni koproducentem čtyř z deseti nejnavštěvovanějších českých filmů 1
Autor: archiv FTV Prima Skupina Prima byla loni koproducentem čtyř z deseti nejnavštěvovanějších českých filmů 1

Skupina Prima tak i loni pokračovala v trendu úspěšných koprodukčních filmů

Za posledních pět let byla Prima hlavním partnerem více než třiceti českých filmů, na které přišlo v součtu pět a půl milionu diváků. K nejúspěšnějším titulům patřily kromě těch loňských komedie Padesátka, Bezva ženská na krku nebo Špunti na vodě, které překonaly hranici 400 000 diváků.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima - Úspěšné koprodukční filmy IMG

„Na Primě máme z takových úspěchů českého filmu radost a budeme český film podporovat i nadále. Věřím, že i čeští filmaři oceňují, že mají v podobě Primy silného a spolehlivého partnera, který do českých filmů nejen investuje, ale díky velkému zásahu naší mediální skupiny jim i pomáhá dosáhnout skvělých diváckých výsledků,“ pokračuje Jan Rudovský.

Jan Rudovský, vedoucí akvizice FTV Prima.
Autor: archiv FTV Prima Jan Rudovský, vedoucí akvizice FTV Prima.

Na úspěšnou spolupráci s českými filmaři Prima navazuje i letos. „Komedii Ženy v běhu vidělo za první víkend 177 682 návštěvníků, což je historicky druhý nejlepší výsledek ze všech českých filmů. Pokud jde o tržby, jsou Ženy v běhu s necelými 27 miliony Kč dokonce nejúspěšnějším českých filmem všech dob,“ dodává Rudovský.

Na další premiéru v koprodukci Primy se mohou diváci těšit už v půlce února

V půlce února do kin dorazí Jaromír Hanzlík v Létu s gentlemanem. Na konci prázdnin se pak na plátnech objeví sportovní komedie Přes prsty s Jiřím Langmajerem, a koncem roku i romantická podívaná Vánoce budou s Annou Polívkovou. „Jsme přesvědčeni, že také tyto filmy se zařadí po boku Žen v běhu mezi divácké hity a na konci roku tak budeme moci společně s filmaři slavit podobné úspěchy jako letos,“ uzavírá Rudovský.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!