Sledujte zábavný rodinný film zdarma online: Hurvínek a kouzelné muzeum

Legendární hrdiny poprvé uvidíme nikoliv jako loutky, ale ve zbrusu novém původním příběhu. Český rodinný film Hurvínek a kouzelné muzeum vznikal od prvotního nápadu až k premiéře devět let a v průběhu času se jeho obrysy výrazně změnily. Nenechte si opravdu povedeného 3D Hurvajze ujít online v archivu iPrima.cz. Užijte si sváteční pohodu!
Hurvínek a kouzelné muzeum uvidíte ve 3D
Hurvínek a kouzelné muzeum uvidíte ve 3D

reklama

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství.

Při úplně prvním nápadu udělat s Hurvínkem film nikoho nenapadlo, že by Hurvínka a Spejbla měnili. Tvůrci si to ani neuměli představit.

Film měl být původně s loutkami a v počítači měl mít vytvořené prostředí a vedlejší postavy. Jenže čím více na filmu pracovali, zjišťovali, že loutkový film by dnes asi nikdo nepřijal nebo by to byl maličký film pro pár vybraných diváků.

„Mám rád situační a rodinné komedie a miluji animované filmy. Dlouho jsem hledal nějaký motiv, který by mne nadchnul a motivoval k tomu, abych se do něčeho tak náročného pustil. Až mi osud přivedl do cesty Hurvínka. A to bylo ono! Okamžitě mne začal inspirovat a vše se dalo samo do pohybu. A postupně ten projekt strhával další a další lidi. A vydrželo to celých 8 let,“ vzpomíná režisér Martin Kotík a dodává.

„V charakteru Hurvínka je něco podstatného, co oslovuje mnoho generací, a to jsme chtěli zachovat a pouze přetavit do moderní formy. Hurvínek je sám o sobě dokonalý, proto si myslím, že v této moderní podobě si ho děti zamilují okamžitě a rodiče ho v něm okamžitě najdou.“

Přečtěte si, jak vznikal film Hurvínek a kouzelné muzeum

Hurvínek a kouzelné muzeum
Hurvínek a kouzelné muzeum

Vzniklo více než deset verzí scénáře, než film získal konečnou podobu. Podílel se na nich také Miki Kirschner, syn Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové, který je nyní jedním z pokračovatelů slavné tradice.

„Ten film je o vztahu otce a syna, což je vlastně spejblovsko-hurvínkovské téma. Vždycky je tam ten konflikt rodiče a dítěte a vidění dvou světů,“ říká Miki Kirschner. „Je o důvěře a lásce mezi otcem a synem,“ dodává Martin Kotík a výtvarník filmu Matin Zahradník ho ještě doplňuje. „Tu si však musí v tom příběhu mezi sebou vybudovat.“

Co o příběhu Hurvínka v kouzelném muzeu prozradili jeho tvůrci? Podívejte se na video:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

O čem je snímek Hurvínek a kouzelné muzeum

„K proměně Spejbla a Hurvínka do 3D jsme všichni v týmu přistupovali s tou největší úctou a pokorou. Všichni jsme na nich vyrostli a všichni je milujeme. A snažili jsme se jejich charaktery, srdce a duši vtělit do nové moderní podoby, která je učiní atraktivní i pro nové generace a diváky po celém světě, z nichž mnozí je jako loutku ani vůbec neznají. A teď, když je ve filmu vidím, musím upřímně říct, že mám radost, že v těch nových tělech jsou to prostě stále oni dva. Zkrátka jsou tam,“ říká Martin Kotík.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!