Smrt talentovaného ševce aneb Kapitán Exner zasahuje

Milý humor, skvělá hudba (škoda, že neexistuje soundtrack!), Jana Boušková, které to tu moc sluší, a Jiří Kodet, jehož kapitán Exner má přesně tu správnou dávku charismatu a sexappealu. Užijte si klasickou českou detektivku ve sobotu na TV Prima ve 21.35!
Smrt talentovaného ševce3
Smrt talentovaného ševce3

reklama

Jednoznačně nejelegantnější z českých kriminalistů, Jiří Kodet v roli kapitán Exnera, se tentokrát pouští do vyšetřování vraždy v době své dovolené. Poklidné městečko Opolná, kam si přijel odpočinout a užít zasloužený klid, totiž nenadále ožívá záhadnou vraždou místního obuvníka Rambouska.

Bohuslav Čáp a Milena Steinmasslová ve filmu Smrt talentovaného ševce.
Autor: Bonton Home Video Bohuslav Čáp a Milena Steinmasslová ve filmu Smrt talentovaného ševce.

Práci Exnerovi ztěžuje fakt, že Rambousek nebyl na malém městě příliš oblíben a rovněž to, že pro vraždu chybí motiv. A kdyby se šarmantní vyšetřovatel v závěru sám nepotopil na dno lehce kalného rybníku a neomylně nevylovil předmět doličný, kdo ví, zda by vrah došel spravedlnosti.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Smrt talentovaného ševce - upoutávka

Těšte se na plejádu výborných českých herců: kromě Jiřího Kodeta na Janu Bouškovou, Miroslava Zounara, Karla Augustu, Milenu Steinmasslovou, Zdeňka Duška a další.
A ať už patříte k pamětníkům, milovníkům klasických českých detektivek, nebo se v pondělí večer jen náhodou nachomýtnete k televizi, rozhodně nebudete odcházet zklamaní.

Smrt talentovaného ševce1
Smrt talentovaného ševce1

Věděli jste o filmu Smrt talentovaného ševce, že

  • Film byl natočen v roce 1982 podle stejnojmenné knihy Václava Erbena podobně jako první filmový případ kapitána Exnera (tehdy ho ztvárnil Jiří Vala) v Pokladu byzantského kupce o šestnáct let dříve.
  • Kapitán Exner byl Erbenovým stěžejním románovým hrdinou a vyskytoval se v celé řadě jeho příběhů. Například v románech Znamení lyry, Bláznova smrt, Vražda pro zlatého muže, Osamělý mrtvý muž, Efektivně mrtvá žena, Pastvina zmizelých, Poslední pád Mistra Materny a v dalších. Celkem o něm vzniklo 13 detektivek.
  • Scéna, ve které jdou policisté s kosami a hráběmi kosit louku, byla zcenzurována, protože prý zostuzovala Veřejnou bezpečnost.
  • Natáčelo se v Opočně, ale kvůli Janě Bouškové a Jiřímu Kodetovi, kteří denně hráli v divadle ve 150 km vzdálené Praze, se pracovalo jen od devíti ráno do tří odpoledne. Poté štáb neměl co dělat a začala volná zábava, což se nelíbílo odborářům, kteří prý požadovali, aby štáb a herci jezdili domů k rodinám.
  • Režisér Jan Schmidt v jednom rozhovoru vzpomínal, jak se měla točit scéna s pohřbem, ale den před tím se zjistilo, že na hřbitově není ani jeden vykopaný prázdný hrob. Režisér proto požádal kolegy ze štábu a ti mu hrob za flašku rumu přes noc vykopali.

reklama

reklama