Smrtonosná past 3 je tu s pomstou!

Vybuchující New York může zachránit jedině duo Bruce Willis a Samuel L. Jackson! Do práce se dají v pátek ve 20.15 na Primě.
Smrtonosná past 3
Smrtonosná past 3

reklama

Do třetice je tu Smrtonosná past a upocený sympaťák John McClane. A píseček, na němž si s ním budou cvrnkat teroristi, se proklatě zvětšil...

Zatímco v prvních dvou dílech se John McClane připletl do teroristického plánu čirou náhodou, tentokrát se v dění ocitne záměrně. Simon Gruber, bratr Hanse Grubera z první Smrtonosné pasti, si ho totiž vybral jako obětního beránka svého ďábelského plánu!

Smrtonosná past 3 - Obrázek 5 Foto:

Simon vyhrožuje New Yorku pumovými atentáty. Policii sdělí jedinou podmínku, po které přestane město terorizovat – chce vrátit McClana do služby a vysadit ho v černošském Harlemu s cedulí „I hate niggers“ přivázanou na krku...

Třetí díl Smrtonosné pasti nese v originále podtitul With a Vengeance čili "S pomstou". A právě o pomstu McClanovi za likvidaci bratříčka Hanse tentokrát na první pohled jde.

S prvním dílem není trojka svázaná jen Gruberovic rodinkou. Vrátil se totiž i režisér John McTiernan, autor filmů jako Predátor, Hon na ponorku nebo právě první Smrtonosné pasti.

Smrtonosná past 3 - Obrázek 11 Foto:

Tím však řada podobností končí. Smrtonosná past 3 byla totiž vytvořena na základě scénáře další Smrtonosné zbraně – tedy akční série, jež možná má (v češtině) podobné znění, ale hraje v něm pološílený Mel Gibson...

A s tím souvisí její celkový tón – řada honiček za bílého dne a černý parťák hraný Samuelem L. Jacksonem. Ať už vám tento odklon sedne nebo ne, mohlo být daleko hůře. Bruce Willis ostatně před natočením trojky zamítl dva jiné scénáře, které mohly přinést totálně odlišnou zápletku – například  McClanea jezdícího na podminované lodi; tento scénář později použila Nebezpečná rychlost 2.

Smrtonosná past 3 - Obrázek 8 Foto:

Na finální verzi scénáře si tedy i přes jistou podobnost Smrtonosné zbrani filmaři dali dost práce. Detaily loupeže zlata z druhé poloviny filmu dokonce přivedly scenáristu Jonathana Hensleigha do rukou FBI, kterou zajímalo, jak se o veškerém fungování Federálních rezerv dozvěděl!

A celá ta práce se vydařila ve třetím dílu, kterému by jeho kvality mohla závidět celá řada dalších třetích filmových dílů...

Smrtonosná past s pomstou začíná pěkně v pátek krátce po osmé. Nechte si chutnat!

Smrtonosná past 3 - Samuel L. Jackson a Bruce Willis
Smrtonosná past 3 - Samuel L. Jackson a Bruce Willis

Chcete vědět víc:

  • Postava Samuela Jacksona měla být původně žena.
  • Cedule s nápisem "I hate niggers" byla při natáčení prázdná. Rasistický nápis byl dodán až skrze digitální efekty, aby při natáčení nikoho nepopudil.
  • Bruce Willis chtěl do role Simona Grubera bondovského herce Seana Conneryho. Ten odmítl s tím, že nehraje záporáky.
  • I přes existenci čtvrtého filmového dílu existuje rovněž videoherní pokračování Die Hard: Vendetta.  Snímek měl původně mít alternativní konec, v němž Simon Gruber uteče do Evropy a McClane ho po letech najde. Ve finále hrály roly opět hádanky, neprůstřelná vesta a raketomet.

reklama

reklama