Sobotní Smrtonosná hra bude mít 12 kol

Když zločinci umře přítelkyně při zásahu policie, je jasné, že se začne mstít. A koho si vezme na mušku? Přece rodinu policajta, který ho zatknul. Ve filmu Smrtonosná hra jde o čas a o život. Mazaný obchodník se zbraněmi Miles Jackson drží manželku detektiva Dannyho Fischera. A nezná slitování!
John Cena se proslavil wrestlingem
John Cena se proslavil wrestlingem
FOX Atomic

reklama

Rok poté, co Danny Fischer (John Cena) dostal zloděje a teroristu Milese Jacksona (Aidan Gillen) za mříže, zazvoní Dannymu telefon. Miles utekl z vězení a vrátil se, aby pomstil svoji mrtvou dívku. Zatímco vyhodí do vzduchu Dannyho auto, dům a zabije nevinného instalatéra, oznámí Miles detektivovi, že začíná hra.

Danny má dvanáct kol na to, aby zachránil svoji unesenou manželku Molly (Ashley Scott). Série nebezpečných úkolů startuje, začínají umírat lidé a Danny se ze všech sil snaží nejen zachránit Molly, ale také dostat nemilosrdného Milese znovu pod kontrolu. Až později zjišťuje, že se on i Molly stali jen figurkami na šachovnici a svým chováním pouze pomáhají vykonat další Milesův geniální zločin. Takže kdo s koho?

Těšte se na skvělé filmové akce
Těšte se na skvělé filmové akce

Na co se můžete těšit:

 • Parádní akce, které vám nedají vydechnout
 • Dynamická kamera a rychlý střih
 • Dramaturgie podobná počítačovým videohrám, v nichž se plní jednotlivé úkoly
  Záběry z filmu Smrtonosná hra / 12 kol
  Autor: FOX Atomic Záběry z filmu Smrtonosná hra / 12 kol

Co vás (možná) zajímá:

 • V originále se tento americký film jmenuje 12 Rounds (12 kol). Český název Smrtonosná hra vlastně odkazuje na finského režiséra snímku Renny Harlina, který režíroval skvělou Smrtonosnou past 2 s Brucem Willisem. Harlin režíroval například také Stalloneho film Cliffhanger anebo žraločí sci-fi thriller Deep Blue Sea.
 • Pro někoho je John Cena jen hora svalů bez hereckého nadání. Je pravda, že Cena se proslavil jako wrestler. Ostatně film Smrtonosná hra byl produkován americkou wrestlingovou společností WWE Studios. Mnoho diváků ale v Cenovi vidí nástupce pravých akčních hrdinů, jak je známe z 90. let.
 • Film námětově těží ze schémat ozkoušených v jiných akčních snímcích. Velmi připomíná Smrtonosnou past 3 anebo film Nebezpečná rychlost.
Těšte se na skvělé filmové akce
Těšte se na skvělé filmové akce
 • Finanční úspěch filmu se nedostavil. Protočilo se sice „pouze“ 20 milionů dolarů, návratnost však byla jen 18 milionů.
 • Aby mohl točit scény automobilových honiček sám, bez kaskadéra, který by ho nahradil, trénoval John Cena s pracovníky neworleanské policie. Přesto například ve scéně, kdy řídí hasičské auto a kamera ho snímá uvnitř kabiny, byl v autě schovaný ještě jeden řidič u záložního volantu, a ten ve skutečnosti šoféroval.
 • John Cena je sice pořádný kus chlapa, ale prý celý film málem vzdal, když si ve scénáři přečetl scénu, v níž má slaňovat po boku vysoké budovy a následně viset a pohupovat se na laně volně ve vzduchu. Cena má totiž velké závratě a jen pomyšlení na tuhle scénu v něm vyvolávalo úzkosti.

Smrtonosná hra (2009) je skvělý akční film na víkendový odpočinek. Dívejte se v sobotu večer ve 21.25 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!