Španělská princezna zemřela na nákazu koronavirem

Španělská princezna Maria Teresa z Bourbonsko-parmské dynastie se stala podle prohlášení svého bratra prince Sixta Enriqueho první obětí koronaviru na světě, jež byla členkou královské rodiny. Zemřela ve věku 86 let. Podle nejnovějších údajů počet úmrtí na koronavirus ve Španělsku přesáhl 7 tisíc.
Španělská princezna Maria Teresa
Španělská princezna Maria Teresa
Twitter.com/Word News

reklama

Vzdálená sestřenice španělského krále Filipa VI. zemřela ve čtvrtek v Paříži. O smrti šestaosmdesátileté šlechtičny informoval její mladší bratr Sixtus Enrique. Princeznin pohřeb se konal v pátek v Madridu, informovala CNN. 

Maria Teresa se narodila v roce 1933 v Paříži. Kvůli celoživotnímu boji za ženská práva socialistické myšlenky si vysloužila přezdívku „rudá princezna“.  

V neděli zemřelo podle francouzského ministra zdravotnictví Jérôma Salomona ve Španělsku celkem 2606 lidí, což znamená nárůst o 292 úmrtí za pouhých 24 hodin. CNN informovala také o zvýšení procenta nově nakažených osob COVIDem-19. 

Podle údajů z Worldometeru má země nyní více než 85 000 případů nakažených a 6803 úmrtí. Po USA a Itálii je tak Španělsko na třetí příčce s nejvyšším počtem obyvatel nakažených koronavirem.

Pandemie se nevyhnula ani britské královské rodině, u jedenasedmdesátiletého prince Charlese byl 25. března test na koronavirus pozitivní, princ je v současné době v izolaci. COVID-19 byl potvrzen také u prince Alberta z Monaka (62).

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!