Spravedlnost je ošidná. Ale s Dextrem?

Nekompromisní! Ve dne sympatický vyšetřovatel, milý a trpělivý kolega, v noci psychopatický zabiják! Vzít spravedlnost do vlastních rukou je pro něj přímo neodolatelná slast. Seznamte se...
Spravedlnost je ošidná. Ale s Dextrem 5
Spravedlnost je ošidná. Ale s Dextrem 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Více informací také i na webu Prima-Cool >>

O seriálu:

Dexter je na první pohled sympatický vyšetřovatel policejního oddělení v Miami, který zkoumá krevní stopy na místech činu. Ke kolegům se chová přátelsky, má stále dobrou náladu, je neuvěřitelně milý a trpělivý vůči své přítelkyni i jejím dětem. Často také přijde s  dobrým nápadem, který posune vyšetřování. A především se dokáže skvěle vcítit do pachatele.

 

Není divu, vede totiž dvojí život. V noci se mění v psychopatického zabijáka. Nutkavou touhu po krvi nemůže potlačit, naučil se s ní však žít. Jeho nevlastní otec – policista, který jako jediný věděl o jeho skutečné povaze – mu totiž vštípil přísný morální kodex. Smí vraždit pouze jiné vrahy, kterým se nějak podařilo proklouznout spravedlnosti. Zároveň ho do posledního detailu naučil, jak se vyhnout dopadení.

 

Kvůli své sociopatické osobnosti nedokáže Dexter prožívat normální emoce, naučil se je však předstírat. Je v tomto směru poměrně úspěšný, a tak ani jeho nejbližší okolí a přítelkyně Rita netuší, že s ním není něco v pořádku. Cítí se ale odloučený od zbytku lidstva. Pocit, že opravdu žije, má jedině v okamžiku, kdy zabíjí. Kdyby však mohl, měl by rád svou nevlastní sestru Debru, která také pracuje u policie.

 

V první sérii řeší miamské oddělení případ vraha s chlaďákem. Dextera pachatel doslova fascinuje. Imponuje mu čistota a rafinovanost, se kterou nakládá s mrtvými těly, jež do poslední kapky zbavuje krve. V momentě, kdy s ním vrah začne komunikovat pomocí stop na místě činu, jeho vzrušení vrcholí. Jenže pak Dexterův nadřízený seržant Doakes pojme podezření, že jsou ti dva nějak propojení, a nechá Dextera sledovat. Na pokoji ho nenechá ani sestra Debra, která se usilovně snaží dosáhnout přeložení z mravnostního na oddělení vražd. Je přesvědčená, že by jí k tomu mohly dopomoci Dexterovy tipy ohledně pachatele. A aby toho nebylo na spravedlivého sériového vraha málo, je navíc propuštěn z vězení bývalý manžel jeho přítelkyně, který ji zneužíval. Teď se snaží vrátit do jejího života. Dokáže Dexter všechno vyřešit, aniž by byl chycen?

 

Děj první řady byl volně inspirován románem Drasticky děsivý Dexter spisovatele Jeffa Lindsayho. Další série se již předlohy nedržely.

 

 

Zajímavosti:


Knihy Jeffa Lindsayho vyšly v češtině s tituly:

Drasticky děsivý Dexter, Drasticky dojemný Dexter, Dexter v temnotách a Dexter v hlavní roli. Pátá kniha Dexter is Delicious vyšla v září 2010 anglicky.

 

V USA bylo úspěšně odvysíláno již pět sérií Dextera.

Seriál Dexter byl v roce 2010 nominován nejen na ceny Zlatý glóbus, ale i na ceny Emmy hned v několika v kategoriích. Titulní představitel  po třech předchozích nominacích získal v r.2010 Zlatý glóbus pro nejlepšího herce v seriálu.

 

Dexter je vedený na seznamu lidí s přístupem k utišujícím prostředkům jako Dr. Patrick Bateman. Jde o jméno sériového vraha z knihy a filmu Americké psycho.

 

Herci Michaelu C. Hallovi byl v r.2010 diagnostikován non-hodgkinský lymfom, a tak podstoupil intenzivní chemoterapii. Zdá se, že boj s rakovinou vyhrál.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama