Steven Seagal jako nepřemožitelný Cizinec vás pobaví v úterý na Primě

Pokud hledáte lehce stravitelný vyprošťovák po svátečním programu, přijde vám Cizinec určitě vhod. Steven Seagal se představí jako nekompromisní nájemný agent operující po celé v Evropě. Dívejte se v úterý ve 22.10 na Primě!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Cizinec - upoutávka

reklama

Nájemný agent Jon Cold je uprostřed příprav na otcův pohřeb, když dostane další zakázku – doručit záhadný balíček z Francie do rukou bohatého adresáta v Německu. Jon ji neochotně přijímá, ale přitom netuší, kolik super agentů nejrůznějších tajných organizací, padouchů, gangsterů a bossů kriminálního podsvětí nečekaně projeví o zásilku zájem. Cold se ovšem s nikým moc nepáře. Mrtvými těly se to tu jen hemží a co že se k obětem občas připlete i někdo nevinný. Přestřelky, výbuchy, souboje, chvaty, rychlý střih... Prostě starý dobrý akční biják s nepřemožitelným hrdinou, který toho sice moc nenamluví, ale to se od něj ostatně ani nečeká.

Steven Seagal
Steven Seagal

Možná jste nevěděli, že...

 

  • Celý film se natáčel ve Varšavě a byl prvním z dlouhé série Seagolovských snímků (z let 2003 až 2009), které šly rovnou na DVD.
  • Ve scéně, kdy si Steven Seagal alias agent Cold prohlíží fotky svého táty, prohlíží si ve skutečnosti svoje fotky zamlada.
  • Úvodní scéna, ve které se střídá stráž vojáků u hrobu neznámého vojáka, není hraná. Jde o autentické střídání reálné stráže u hrobu neznámého vojáka ve Varšavě.
  • Režisér Michael Oblowitz nepochází z Polska, jak by se vzhledem k jeho jménu a lokaci filmu mohlo zdát, nýbrž z Jižní Afriky. Se Stevenem Seagalem natočil hned dva snímky (dalším byl Zabiják, rovněž z roku 2003), ale kromě filmové tvorby má jako producent a režisér na svědomí i stovky hudebních videí pro takové hvězdy jako David Bowie, Eric Clapton, Diana Ross, Carlos Santana a další. V roce 2010 byl na světlo světa uveden jeho thriller Traveler s Valem Kilmerem, se kterým vyhrál první cenu v kategorii Nejlepší thriller na Mezinárodním festivalu nezávislých filmů & videí pořádaném každoročně v New Yorku.

 

Mouchy, co se nevychytaly...

 

  • Německá poštovní směrovací čísla jsou podobně jako ta naše pětimístná a nikoli čtyřmístná, jak můžete v jednom záběru zahlédnout.
  • Ve scéně s hořící stodolou si pozorný divák může všimnout, že se tu Steven nechal zastoupit dablérem.
  •  závěrečném boji s největším padouchem lze jasně vidět, že nůž, který Dunoir vytáhne, je gumový. Všimněte si, jak se ve zpomaleném záběru kynklá ze strany na stranu a taky jak je nebývale tlustý.

Na Cizince se podívejte v úterý 26. prosince ve 22.10 na Primě

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!