Střelba v Utrechtu: Tři mrtví, devět zraněných, policie zadržela podezřelého

V nizozemském městě Utrecht došlo v pondělí ke střelbě. Útočník měl začít s palbou útočnou puškou do cestujících jedné z tramvají. Policie zadržela podezřelého a nevyloučila teroristický motiv pachatele. O události informují přední zahraniční média.
Utrecht
Utrecht
@imjvithu / Twitter

reklama

„V tramvaji bylo vypáleno několik výstřelů a několik lidí bylo zraněno. V akci jsou helikoptéry, nikdo zatím nebyl zatčen,“ uvedl během dne mluvčí policie Joost Lanshage k incidentu, který se udál zhruba ve třičtvrtě na jedenáct v okolí náměstí 24 Oktoberplein v západní části města.

Policie však v souvislosti s činem hledala sedmatřicetiletého Gökmena Tanise narozeného v Turecku, kterého podle svých slov později odpoledne zadržela. V Utrechtu pak kromě potenciálního útočníka ozbrojené složky zadržely ještě jednoho muže.

Riziko ohrožení terorismem na nejvyšší úrovni

Starosta Utrechtu podle Sky News v odpoledních hodinách uvedl, že tři lidé v důsledku střeleckého útoku doposud zemřeli tři lidé a devět dalších bylo zraněno.

 

Situaci v Nizozemsku se věnuje krizový protiteroristický štáb. Riziko ohrožení terorismem v provincii Utrech  bylo podle agentury Reuters zvýšeno na nejvyšší úroveň.

Školy a další bezpečnostně citlivé objekty byly vyzvány, aby uzamkly vstupy do svých objektů. Zvýšená bezpečnostní opatření platí třeba na letištích a v dalších klíčových objektech infrastruktury.

reklama

reklama