Štvanice na Willa Smithe začíná dnes ve filmu Nepřítel státu

Páteční noc rozvíří akční thriller Nepřítel státu, v kterém bude nasazena k dopadení Willa Smithe ta nejmodernější technika. Vítejte v divokém filmovém vyprávění, v němž se nevinný právník ocitne tváří v tvář zneužití moci. Thriller sledujte v pátek ve 23.10 na Primě.
Will Smith v hlavní roli
Will Smith v hlavní roli

reklama

To nejsou bludy ani stihomam, Will Smith se jako úspěšný a nic netušící právník skutečně dostane na mušku Národní bezpečnostní agentury s cílem získat od něj za každou cenu diskriminující video o vraždě senátora. Potíž je v tom, že ani Will netuší, kde by mohlo být. Vedení agentury si ale půjde bezcitně za svým.

Jako ve zlém snu se z ničeho nic ocitne slavný „Muž v černém“ Will Smith. Vtipkování, které mu je vlastní, se neztratí ani v Nepříteli státu. Úsměv mu ale často zamrzne na rtech. To, co se děje kolem, je totiž tak nečekané, že i klidného a dobrosrdečného právníka, kterého hraje, dokáže nečekaný běh událostí vytočit k nepříčetnosti. Will tak často doslova řve s děsivým výrazem ve tváři, utíká před neviditelným nepřítelem a neustále na sobě cítí cizí pohled. Jeho klid ze soudní síně bude ten tam.

Gene Hackman (vpravo) a Will Smith
Gene Hackman (vpravo) a Will Smith

Jedna malá naděje na přežití nelidské štvanice by mu mohla svitnout v podobě bývalého agenta Národní bezpečnostní agentury, který s ní ale už nechce mít nic společného. S klidem a převahou ho ztvární Gene Hackman. S brýlemi působí velmi znale a má proč. Taktiku i způsob práce agentů jeho bývalého zaměstnavatele dokáže dokonale předvídat, má tak pro Willa cenu zlata.

Dokážou ale všeho všudy jen dva muži obstát proti armádě vycvičených bojovníků, kteří s přehledem využívají tu nejdokonalejší špionážní techniku? Těžko říct. Producent Jerry Bruckheimer má na super bijáky čich a nedá vám vydechnout do poslední chvíle. Vždyť na jeho kontě jsou takové hity jako Top Gun, Con Air, Skála nebo Armageddon a veleúspěšní Piráti z Karibiku.

Nepřítele státu si pusťte v pátek ve 23.10 na Primě.

reklama

reklama