S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení se trefí do černého

V době nablýskaných akčních odrhovaček je tohle velmi příjemné osvěžení. Nápaditá akce, svižný střih, dusná atmosféra a hlavně schopnost používat mozek! Takhle dobře poskládanou jednotku jste už dlouho neviděli. Škoda, že takových není víc. Sledujte Primu v pátek ve 21.50.
Speciální taktická jednotka jde do akce. V hlavní rolích se Samuelem L. Jacksonem a Colinem Farellem.
Speciální taktická jednotka jde do akce. V hlavní rolích se Samuelem L. Jacksonem a Colinem Farellem.
Columbia Pictures

reklama

Jim Street (Colin Farrell) a Brian Gamble jsou příslušníky elitní jednotky rychlého nasazení v Los Angeles. Při jedné akci v přepadané bance se ovšem dopustí chyby, která významně poznamená jejich další osudy. Gamble sice zlikviduje bankovního lupiče, ale zraní při tom rukojmí. Kapitán Fuller nemíní omyly ve své jednotce tolerovat, a to ani ty nejmenší, a tak oba muže za trest převelí na práci do skladu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení - upoutávka

Zatímco impulsivní Brian to nepřekousne a od policie odejde, Jim trest přijme. Poctivě se udržuje v kondici a doufá, že časem dostane druhou šanci. A na tu se mu, zdá se, začíná blýskat, když se jednoho dne setká s legendárním poldou Danem Harrelsonem (Samuel L. Jackson), kterému pomůže seřídit pušku. V tu chvíli ještě netuší, že Harrelson byl pověřen sestavením nové pětičlenné jednotky S.W.A.T. týmu a právě si vybírá své ovečky. Jima najme nejprve jako řidiče, ale zanedlouho mu nabídne místo právoplatného člena jednotky.

Speciální taktická jednotka jde do akce. V hlavní rolích se Samuelem L. Jacksonem a Colinem Farellem.
Autor: Columbia Pictures Speciální taktická jednotka jde do akce. V hlavní rolích se Samuelem L. Jacksonem a Colinem Farellem.

Celý tým projde náročným tréninkem a přípravou a obstojí i při závěrečné zkoušce, kdy při simulovaném únosu letadla musí z jeho paluby osvobodit cestující.
Zrovna v tu dobu přilétá do LA francouzský mafiánský boss Axel Montel, který na černém trhu čile obchoduje se zbraněmi i s drogami. Policejní hlídka ho zadrží vlastně náhodou kvůli úplné banalitě, ovšem když vyjde najevo, o jak velkou rybu vlastně jde, dostane náš S.W.A.T. tým jasný úkol: Dopravte Montela do federální věznice. Co nejrychleji a bez zbytečného rozruchu kolem.

Jenže než se stačí svého úkolu zhostit, podaří se zločinci málem uprchnout. Jednotka přijíždí na místo právě včas, aby Montelovy plány zkřížila. Nestačí už ovšem zabránit tomu, aby král podsvětí před televizními kamerami vyhlásil odměnu rovných sta milionů dolarů tomu, kdo ho osvobodí. 

Možná jste o S.W.A.T. nevěděli…

  • Co znamená zkratka S.W.A.T.? Doslova jde o Special Weapons And Tactics tým.  
  • Režisér snímku, Clark Johnson, si ve filmu střihl malé cameo, když ztvárnil roli policejního parťáka, po kterém vyslýchaná žena mrskne při honičce pánvičkou.

S.W.A.T. – Jednotku rychlého nasazení sledujte v pátek ve 21.50 na Primě.

reklama

reklama