Tajemství pohádky Pyšná princezna - Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Kdyby tehdy v padesátých letech existovaly společenské rubriky, byly by plné dvou jmen - Alena Vránová a Vladimír Ráž. Představitelé hlavních rolí v Pyšné princezně se totiž do sebe zamilovali i ve skutečnosti a vypuknul skandál, který neměl obdoby. Její manžel se totiž netradičně mstil.
Pyšná princezna - Obrázek 8
Pyšná princezna - Obrázek 8
archiv FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stalinistický básník Pavel Kohout byl s Alenou Vránovou ženatý velmi krátce (svatbu měli v den Stalinových narozenin, jak si básník přál), když mu ji na place během natáčení přebral charismatický Vladimír Ráž. Ten byl, mimochodem, také ženatý - s herečkou Sašou Myškovou.

Pro něho však rozvod neznamenal takový problém jako pro Vránovou. Té šlo v době politických procesů doslova o krk. Zhrzený Kohout napsal divadelní hru Dobrá píseň o zradě ženy. Hrála se tehdy v divadlech po celé republice a Alena Vránová byla označena za rozvracečku režimu! "Filmaři se začali bát, pomalu jsem nemohla ani vyjít na ulici," posteskla si v jednom z rozhovorů. Jen tak tak sehnala roli na oblastním divadle.

Skandál postupně utichnul, Ráž a Vránová se vzali, ale manželství se rozpadlo. Narodila se jediná dcera Markéta, která se ale upila k smrti.

Co o pohádce možná nevíte: Trvalo třináct let, než se poprvé vysílala v televizi, do kin na ni přišlo neuvěřitelných osm miliónů diváků.


Pyšnou princeznu sledujte 25. 12. na Primě v 17.15

 

Reklama
Reklama