Tohle nebude o zpěvu: Saxofonista John Zorn se po necelých dvaceti letech vrací do Prahy

Americký hudební génius John Zorn si pro hudební nadšence nachystal vystoupení s názvem Bagatelles Marathon. Pětihodinový průřez Zornovou tvorbou nastane 20. června a jeho dějištěm bude Forum Karlín v Praze.
John Zorn chystá hudební maraton.
John Zorn chystá hudební maraton.
instagram/@acloi

reklama

Na Bagatelles Marathon nebude saxofonista sám. Spolu s ním přijede zhruba třicítka dalších performerů – např. Masada Dave Douglas, Ikue Mori nebo Joey Baron, kteří jej muzikantsky podpoří a naservírují společně divákům skutečnou hudební nálož.

John Zorn rozhodně není žádným prvoplánovým povrchním amatérem. Vydal více jak 200 hudebních alb (a produkoval stovky nahrávek). Prošel si hudbou klasickou, jazzovou, rockovou i hardcore punkovou. Nebránil se popu, world music ani improvizovaným vystoupením. Stojí i za hudebními podklady hraných i animovaných filmů. O přehledu jeho hudebních ocenění by bylo možné sepsat celý další článek.

A to nejsou všechna Zornova alba.
Autor: instagram/@lamerablondi A to nejsou všechna Zornova alba.

Kromě vystupování samozřejmě i komponuje hudbu. Na krku má mimo jiné i kvartety pro smyčce, symfonie, taneční hudbu nebo opery. John Zorn je zkrátka hudebník na svém místě a na co sáhne, to se mu podaří. Pětihodinové vystoupení uteče jako voda a fanoušci si dozajista přijdou na své.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!