Tři mušketýři: Zapomeňte na historii, čeká vás skvělá akční podívaná

Nesmrtelný román Alexandra Dumase zlákal ke zpracování už nejednoho filmaře. Od každého z těchto filmů čekáme vždy malé nahlédnutí do historie, krásné kostýmy, mužné mušketýry a hlavně zábavu! Jak se povedla tato adaptace uvidíte v sobotu ve 20.15 na Primě.
Záběry z filmu Tři mušketýři
Záběry z filmu Tři mušketýři
Constantin Film DE

reklama

Chceme zatajovat dech při soubojích na kordy, pohoršovat se nad intrikami zrádné Milady a kardinála Richelieu, fandit královně a hlavně mušketýrské čtveřici správných a pohledných chlapíků. To všechno splňuje i moderní verze Tří mušketýrů režiséra Paula W. S. Andersona. I když milovníci klasiky budou tuto verzi možná považovat za mladistvý úlet, naopak mladší diváci si ji určitě zamilují.

V dějové lince Tří mušketýrů (2011) se zorientujete poměrně rychle. Mladý D´Artagnan (Logan Lerman) odpouští rodné Gaskoňsko, aby se přidal do stavu mušketýrského. V té době jsou již ale mušketýři na příkaz kardinála Richelieua (Christoph Waltz) rozpuštěni, neboť nesplnili úkol.

Milady se svými věrnými nohsledy
Milady se svými věrnými nohsledy

Měli totiž v Benátkách pro Francii „zajistit“ plány Leonarda Da Vinciho na výstavbu vzducholodi. Ty se ovšem lstí Milady de Winter (Milla Jovovich) dostaly do rukou vévody z Buckinghamu (Orlando Bloom).

Tři mušketýři

Kvíz: Co víte o mušketýrech?

Zpět do klasického dumasovského příběhu se dostáváme s postavou nádherné mladičké královny Anny, která se má prokázat svým náhrdelníkem, aby odvrátila podezření z nevěry právě s vévodou z Buckinghamu. Jenže náhrdelník byl královně ukraden opět podle rozkazu proradného kardinála a ukryt v londýnském Toweru. Jestli nebude mít královna náhrdelník na nadcházejícím plese, přijde o hlavu a král Francie bude muset vytáhnout do války proti Anglii. A tomu přeci musí chrabří mušketýři zabránit. Ve jménu královny, ve jménu Francie!

Orlando Bloom jako vévoda z Buckinghamu
Orlando Bloom jako vévoda z Buckinghamu

Co budete milovat?

  • Super hvězdné herecké obsazení
  • Výborný akční souboj vzducholodí
  • Brilantní šermířské scény
  • A jako vždy: Všichni za jednoho, jeden za všechny!
Mila Jovovich jako zákeřná Milady
Mila Jovovich jako zákeřná Milady

Co vás (možná) zaskočí:

  • Ve filmu najdete dost nelogičností. Například Milady přežije stometrový pád ze vzducholodi do moře, vzducholodě létají i když jsou kabiny ze dřeva a zatížené kanóny, atd. A rada? Přestaňte hnidopišit a malé nelogičnosti přičtěte na vrub tak trochu pohádkové licenci
  • Milady de Winter, u níž jsme přivyklí, že skvěle intrikuje, se v tomto filmu velmi dobře vyzná i v bojových uměních
  • Mladičký D´Artagnan je mírně drzý, řeklo by se spratek, který neoplývá přílišnou úctou k mušketýrským matadorům Athosovi (Matthew Macfadyen), Portosovi (Ray Stevenson) a Aramisovi (Luke Evans)
  • Dumasovská klasika je v tomto filmu silně ovlivněná například velmi akčními Piráty z Karibiku

Na akční, dobrodružný a romantický mega film Tři mušketýři se dívejte sobotu ve 20.15 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!