Troškova pohádková Strašidla přicházejí! Nebojte se jich

Rodinka hejkala Huga se musí v nové době vypořádat s úředníkem Patočkou, který je chce za neplacení nájmu vystěhovat z domu. Dívejte se, jak se Strašidla s problémem vypořádají v neděli 19. prosince ve 20:15 na Primě. Za českou pohádkovou komedií nestojí nikdo jiný, než jeden z nejúspěšnějších českých režisérů Zdeněk Troška.
Tereza Kostková a Bronislav Kotiš
Tereza Kostková a Bronislav Kotiš
archiv Falcon

reklama

Zdeněk Troška se v komedii Strašidla opět vrátil k oblíbeným pohádkám. Tentokrát představuje strašidelnou rodinku hejkala Huga, která je nucena začít pracovat a zvyknout si na život obyčejných smrtelníků. To je ale ještě složitější, než rodina čekala.

V roli hejkala Huga se těšte na Bronislava Kotiše.  Jak přiznává, role to byla příjemná: „Na Hugově postavě mne bavilo, že mohla mít bříško, nemusela se namáčet ve vodě ani běhat a létat vzduchem a klidně si pobafávala doutník a obtěžovala tak celý natáčecí štáb včetně na tuto "vůni" alergického pana režiséra,“ uvádí s úsměvem herec, který se Zdeňkem Troškou pracuje již po několikáté a spolupráci si pochvaluje : „I přes obtěžování doutníkovým dýmem byl pan režisér milý jako vždy, jen jednou se rozčílil, kdo že to bafání vlastně vymyslel!“

Hejkal Hugo a jeho rod

Rodina hejkala Huga se skládá z nadpřirozených bytostí – manželky Huga/čarodějnice Particie, jejich dvou dětí, další čarodějky tety Žofie, vodníka Bubly a víly Jitřenky. Ti se mají začlenit do světa lidí, začít pracovat, chodit do školy a hlavně vydělávat peníze na nájem.

Zdeněk Troška, Matěj Hádek a Jana Bernášková
Autor: archiv Falcon Zdeněk Troška, Matěj Hádek a Jana Bernášková

Konec rodiny se zdá neodvratný, zejména poté, co Hugo přijde o hlas a jeho žena Patricie ho opustí a odletí za svojí první láskou upírem do Temešváru. Dům má být vyklizen, čemuž chtějí strašidla za každou cenu zabránit. Vydají se za úředníkem Patočkou, který má jejich případ na starosti a ten se nechá jejich prosbami oblomit a doporučí jim, co mají začít dělat. Vodník Bubla začne pracovat v prádelně paní Karolíny jako pomocná síla, Hugo se začlení do hereckého ansámblu a zkouší s nimi pohádku a víla Jitřenka se stane první primabalerínou ve stejném divadle.

Na celou rodinu čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa. Odvážné hrdiny za pomoci kouzel a magie čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami zemní říše, přelstít úředního šimla a udržet rodinu pohromadě. Ale jejich svérázně radostný život, neutuchající láska a pocit soudržnosti jsou mnohem víc silnější, než chamtivost a podlost normálních lidí.

To a více uvidíte v pohádkové komedii Strašidla v neděli od 20:15 na Primě.

Snímek plný hereckých hvězd 

V hlavních rolích rodinné komedie Strašidla vás budou bavit Bronislav Kotiš  jako hejkal Hugo, Tereza Kostková v roli jeho ženy Patricie, Carmen Mayerová jako její matka Žofie, Jiří Dvořák v roli vodníka Bubly a Sara Sandeva  jako víla Jitřenka.

Sourozence Ester a Eleanora hrají Nelly Řehořová a Petr Šimčák.

Lidské pokolení pak zastupují Vladimír Polívka coby úředník Patočka, Tereza Bebarová jako majitelka prádelny, Václav Postránecký si zahraje ředitele školy a třídní učitelku vytvoří Anna Polívková. Dále uvidíme Petra Nárožného, Karla Dobrého, Matěje Hádka, Martina Pechláta, Petra Čtvrtníčka, nebo Janu Bernáškovou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!