Úsměvy smutných mužů. Tragikomedie úspěšného spisovatele o chlastu, vůli a vesmíru

Premiérově na Primě. Úsměvy smutných mužů přiblíží třetí večer po silvestrovských oslavách příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali až na dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Kdo je tím spisovatelem, který procesem znovuzrození prošel i ve skutečnosti?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Úsměvy smutných mužů - upoutávka

reklama

„Popíjení je naší národní tradicí. Pití, a dokonce i pobyt v léčebně přináší hodně komických situací, bohužel to taky často špatně končí,“ říká k tématu filmu Úsměvy smutných mužů režisér Dan Svátek. Jeho film rozhodně není o pouhém pití alkoholu. Hlavní hrdinové z různých důvodů pořádně „chlastali“ první ligu, někdo sám doma, jiný jako tahoun v hospodě. 

Úsměvy smutných mužů si nenechte ujít hned 3. ledna 2021 ve 20:15 na Primě.

Záběry z českého filmu Úsměvy smutných mužů.
Autor: FTV Prima/ Úsměvy smutných mužů Záběry z českého filmu Úsměvy smutných mužů.

Spisovatel Josef Formánek, podle jehož vlastní životní zkušenosti film vznikl, má na svém autorském kontě několik knižních bestsellerů. Proslavil se cestopisným románem Prsatý muž a zloděj příběhů, románem Mluviti pravdu nebo právě Úsměvy smutných mužů. Na scénáři a samotném filmu s režisérem úzce spolupracoval.

Do Josefa Formánka se ve filmu proměnil David Švehlík v hlavní roli. „Je neuvěřitelné, jak se David do role vžil a jak se pro ni obětoval. Od scénáře, který jsme s ním probírali, přes samotné natáčení až po dokončovací práce,“ popisuje režisér Svátek.

Záběry z českého filmu Úsměvy smutných mužů.
Autor: FTV Prima/ Úsměvy smutných mužů Záběry z českého filmu Úsměvy smutných mužů.

Na válečné stezce s alkoholem potkává Josef v léčebně třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu.

Svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojné závislosti propadnout a jak naopak těžká je z ní cesta ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?

Komedie/ drama

ČR 2018

Hrají: David Švehlík, Jaroslav Dušek, Ondřej Malý, Ivan Franěk, Marika Šoposká, Simona Babčáková, Jiří Maryško, Jaroslav Plesl, Michal Gulyáš, Taťjana Medvecká, Ha Thanh Špetlíková, František Černý, Anna Randárová, Rostislav Novák st., Marika Procházková, Radovan Král, Petra Nesvačilová, Isabela Bencová-Smečková, Karel Ondrka, Tomáš Měcháček, Alois Švehlík, Josef Formánek a další.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!