Užijte si plno zábavy s Gérardem Depardieu a komedií Asterix a Olympijské hry

Chcete se pobavit u odpočinkové komedie pro změnu jiné provenience než americké? Nezapomeňte si pustit Primu v sobotu ve 20:15!
Asterix a olympijské hry
Asterix a olympijské hry
SPI International

reklama

Třetí zfilmovaný díl populárního francouzského komiksu nás zavede do antického Řecka právě v době, kdy se zde pořádají olympijské hry. Přítel Asterixe a Obelixe (Gérard Depardieu), mladý Gal Alafolix, se beznadějně zamiluje do řecké princezny Iriny, a tak se dva hlavní hrdinové vydávají do Řecka, aby mu pomohli vyhrát hry i její srdce. Jenže jak se brzy ukáže, nebude to tak jednoduché. Za soupeře totiž nemají nikoho jiného než zlomyslného Bruta, syna Cézarova...

Mimochodem vsadíme se, že jste netušili, jaký komediální talent v sobě ukrývá Alain Delon. Coby Cézar je naprosto nepřekonatelný.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Asterix a olympijské hry - upoutávka

Pokud jste těmito komiksovými hrdiny dosud ještě nepolíbení, může se vám hodit malé zasvěcení:

  • Úplně poprvé spatřil Asterix světlo světa v roce 1959. Tento francouzský kreslený komiks tehdy vyšel ve francouzsko-belgickém časopise Pilote a brzo si získal oblibu nejen na domácí půdě, ale i po celém světě. Po smrti jeho autora Reného Goscinnyho (v roce 1977) se psaní ujal jeho ilustrátor Albert Uderzo, který letos v dubnu oslavil 87. narozeniny.
  • Do dnešního dne vyšlo již 35 knižních komiksových pokračování ve více než stech jazycích. Jejich úspěch ilustruje i fakt, že byly již dvanáctkrát zfilmovány. Celkem vzniklo osm animovaných filmů a čtyři hrané.
  • Hlavní zápletka: Bystrý a mazaný Asterix a maličko neohrabaný, jednodušší a tlustý Obelix jsou staří přátelé, kteří vyrůstají kolem roku 50 před naším letopočtem v jedné vesnici v Galii (starověké označení pro území převážně Francie, Belgie a severní Itálie). Ta se jako jediná dokáže bránit římským kolonizátorům, a to díky zázračnému elixíru vyráběnému místním druidem, který propůjčí každému, kdo ho pozře, nebývalou sílu. Obelix jako malý kluk do nádoby s elixírem spadl, a proto touto silou disponuje permanentně. Komiksové příběhy jsou o dobrodružstvích, které tito dva hrdinové zažívají jak v rodné vesnici, tak v dalekých krajích.

Asterix a olympijské hry Foto:

Věděli jste, že:

V době svého uvedení do kin (v roce 2008) byl Asterix a Olympijské hry nejdražším francouzským filmem historie? Jeho rozpočet vyšel na necelých 114 milionů dolarů, výnosy z tržeb pak dosáhly 133 milionů.

Úplná série hraných filmů o těchto galských hrdinech čítá čtyři kousky. Jsou jimi:

  • Asterix a Obelix (1999)
  • Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)
  • Asterix a Olympijské hry (2008)
  • Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012).

A Gérard Depardieu se jako jediný herec objevil ve všech čtyřech dílech.

Užijte si nejen jeho skvělý komediální talent v sobotu ve 20:15 na Primě!

reklama

reklama