V Beverly Hills opět potřebují pořádného policajta. Ihned, prosím!

Málokdy se dá s klidným svědomím říct, že filmová dvojka je stejně tak dobrá jako jednička. V případě americké akční pecky Policajt v Beverly Hills II z roku 1987 to ale pravda je. I když je tu o chlup méně humoru a mnohem více vystřílených nábojů. A taky jedna neodolatelná severská krasavice. V úterý ve 22.00 na Primě.
Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II
Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II
20th Paramount Pictures

reklama

Když detroitský policista Axel Foley (Eddie Murphy) vidí na televizní obrazovce zprávu, že jeho známý policejní kapitán Bogomil (Ronny Cox) z Beverly Hills byl postřelen neznámou vysokou ženou, okamžitě se vydává do Kalifornie.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policajt v Beverly Hills II - upoutávka

Jednak chce raněného přítele navštívit, ale usmyslí si také, že přijde na to, kdo po Bogomilovi jde. Po příletu se „ubytuje“, tedy vlastně zabere nádherný dům, který prochází rekonstrukcí a jehož praví majitelé jsou na dovolené. Hned poté kontaktuje své parťáky z minulé beverlyhillské mise, detektiva Rosewooda (Judge Reinhold) a seržanta Taggarta (John Ashton).

Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II

Se svým věčně širokým úsměvem Axel Foley brzy přijde na to, že případ kolegy Bogomila má co do činění se sérií loupeží, které se nazývají „krádeže podle abecedy“. Kapitán Bogomil totiž vypátral spojitost mezi loupežemi a bohatým obchodníkem se zbraněmi Maxwellem Dentem (Jurgen Prochnow). A protože věděl už příliš mnoho, rozhodl se Dent nechat Bogomila odstranit. Špinavou práci měla za Denta odvést štíhlá vysoká střelkyně Karla Fry (Brigitte Nielsen). Podaří se Denta a jeho parťačku usvědčit? 

Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II

Kde se bere v Policajtovi humor?

  • Jinakost. Axel Foley je temperametní Afroameričan. A ve snobském Beverly Hills to pokaždé pořádně rozhýbe.
  • Trio. Rosewood, Taggart a Foley jsou správná partička, ačkoli první dva jsou „bílí“ hoši z Beverly Hills. Působí vůči Axelovi jako protiklady a to přináší hodně vtipných situací.
  • Akce. Je jí tu dostatek, ale nebere se tak smrtelně vážně. Stále tušíte, že jste v komedii.
Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu policajt v Beverly Hills II

Chcete vědět o filmu  Policajt v Beverly Hills II víc?

  • Po famózním úspěchu prvního „Policajta“ chtělo studio Paramount z filmu udělat televizní seriál. Jenže to se zase nechtělo Eddie Murphymu. Nestál již o návrat na televizní obrazovky. A tak nakonec vznikl další film!
  • Režie se ujal hollywoodský veterán a vynikající režisér Tony Scott. Producenti Don Simpson a Jerry Bruckheimer si ho vybrali, protože s ním měli výbornou zkušenost z natáčení filmu Top Gun (1986).
  • Tony Scott (bratr geniálního režiséra Ridleyho Scotta) si měl údajně během natáčení začít aférku s herečkou Brigitte Nielsen.
  • Brigitte, která tu hraje jednu ze dvou záporných hrdinů, pochází původem z Dánska, měří 185 centimetrů, začínala jako modelka a jedním z jejích pěti manželů byl Sylvester Stallone.
  • Finančně byl Policajt v Beverly Hills II opět megaúspěšným projektem. Stál 28 milionů dolarů, ale vydělal 299 milionů.

Režie: Tony Scott
Scénář: Larry Ferguson, Warren Skaaren
Kamera: Jeffrey L. Kimball
Hudba: Harold Faltermeyer
Hrají: Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ashton, Jürgen Prochnow, Ronny Cox, Brigitte Nielsen, Allen Garfield, Dean Stockwell, Paul Reiser, Gilbert R. Hill, Paul Guilfoyle, Gilbert Gottfried
Rok uvedení: 1987

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!