V řetězech Samuela L. Jacksona se ocitne Christina Ricci


Chytré, bolestné a po okraj naplněné skvělými hereckými výkony Samuela L. Jacksona a Christiny Ricci. Do nálady skvěle zapadá teskná hudba, která tu hraje třetí hlavní roli a spolu s nábožným farmářem a nespoutanou narkomankou rozehrává působivou partii. Dívejte se v neděli ve 22.45 na Primě.
V řetězech - upoutávka
V řetězech - upoutávka

Uprostřed polí ve státě Tennessee žije postarší farmář Lazarus (Samuel L. Jackson), bývalý bluesový muzikant, kterého opustila žena a nechala ho živořit na chátrajícím pozemku. Jednoho rána objeví Lazarus nedaleko své farmy u silnice pohozenou dívku. Sotva dvacetiletá Rae (Christina Ricci) patří k partě místních narkomanů oddávajícím se bezuzdným párty plným sexu a drog. Na jedné takové po ní vyjede kamarád jejího přítele, ale Rae se jeho nabídce vysměje. Uražený Gill ji napadne, zmlátí a ve strachu, že dívku zabil, ji pohodí u silnice.

Podívejte se na televizní upoutávku:

V řetězech - upoutávka
V řetězech - upoutávka

Když Rae Lazarus najde, je Rae ve vážně zuboženém stavu. Farmář ji ošetří a v dalších dnech je svědkem toho, jak se dívka zmítá v abstinenčním deliriu. Když se zotaví, pokusí se utéct, ovšem Lazarus je o krok před ní. Považuje za svou povinnost vyléčit dívku z jejího hříšného života a ze závislosti na drogách, a tak ji kolem pasu připne těžký řetěz a oznámí jí, že ji nepustí, dokud se mu to nepodaří. Lazarus jí nakoupí oblečení, vaří domácí jídlo a hraje jí na kytaru svá blues. Rae se několikrát pokusí uprchnout, ale pak to vzdá. A v okamžiku, kdy na farmu dorazí její přítel (Justin Timberlake), který se mezitím vrátil do města a začal Rae hledat, rozhodne se, že u starého muže zůstane. Jenže stíny minulosti se nedají jen tak lehce setřást…

Drama V řetězech uvidíte v neděli ve 22.45 na Primě.

Možná jste o filmu V řetězech netušili, že... 

  • Christina Ricci byla první herečkou, která se o roli ucházela, a nakonec ji skutečně dostala. Při natáčení odmítla být spoutána plastovou napodobeninou a kolem pasu tahala skutečný dvacetikilový řetěz, který jí neustále způsoboval modřiny. V přípravě na roli taky moc nejdela, aby působila co nejvíc nezdravě.
  • Kalhotky, ve kterých hraje většinu filmu, si vybrala a koupila sama, a ostatní kousky oblečení vytáhla ze svého šatníku.
  • Ačkoli ve zpěvu byl Samuel L. Jackson dobrý odjakživa, hrát na kytaru se musel učit. Trénoval i během natáčení snímku Hadi v letadle, které předcházelo tomuto filmu.
  • Mluví se o tom, že konec filmu měl být původně úplně jiný: Ronie (Justin Timberlake) měl zastřelit Lazara (Samuela L. Jacksona) zezadu do hlavy během scény, ve které Rae (Christina Ricci) zpívá závěrečnou píseň. Režisér se ale rozhodl konec trochu pozměnit.

reklama