Válka bez pravidel pro skutečné fajnšmekry

Skvěle vygradovaný příběh na pozadí New Yorku v dobách, kdy tu zločin jen kvetl, lehké nakouknutí pod pokličku mafie, mrazivá atmosféra i civilní herecké výkony. To vše dělá z Války bez pravidel skutečnou filmařskou lahůdku! Určitě si ji nenechte ujít, v neděli ve 22.05 na Primě.
Válka bez pravidel - upoutávka
Válka bez pravidel - upoutávka

reklama

Americké kriminální drama nás přenese do New Yorku roku 1981. Abel Morales (Oscar Isaac), majitel společnosti obchodující s topnými oleji, se ocitá v epicentru tvrdého konkurenčního boje: několik jeho náklaďáků bylo nedávno uneseno, každý převážející náklad oleje v hodnotě tisíců dolarů. Jeden z jeho řidičů, Julian, se stal terčem těchto útoku již poněkolikáté a pokaždé byl neznámými únosci pořádně zbit.

Podívejte se na upoutávku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Válka bez pravidel - upoutávka

Abelova žena Anna (Jessica Chastain) přesvědčuje svého muže, aby na násilí odpověděl násilím, ten se ale zdráhá. Morales a jeho firma je pod drobnohledem státního zástupce, který se odhodlaný najít důkazy o nezákonných finančních machinacích a daňových podvodech firem, které byznys s topnými oleji provozují.    

Ve snaze zajistit si náskok před konkurencí uzavře Morales obchod se skupinou židovských obchodníků: složí čtyřicetiprocentní zálohu na obrovský sklad topného oleje na řece East River, který nejen že mu dovolí importovat olej z lodí přímo tam, ale bude ho moci vykoupit i mnohem více v období, kdy je jeho cena nejnižší. Zbytek nákupní ceny skladu má doplatit do 30 dní. Pokud by se mu to nepodařilo, původní majitelé mohou sklad prodat Moralesově konkurenci a zálohu si nechat.

Válka bez pravidel
Válka bez pravidel

Mezitím se zbídačený řidič Julian po několika týdnech rehabilitací vrací do práce. Předchozí pokus přesvědčit šéfa, aby dovolil řidičům nosit zbraň, nevyšel. Morales si stojí za svým přesvědčením, že případná ozbrojená potyčka by byla jen vodou na mlýn státního zástupce a mohla by ohrozit křehké vztahy s bankovními investory. Julian si ale přesto, bez Moralesova vědomí, bere do kabiny zbraň. Při přepadení jeho náklaďáku se strhne přestřelka, která vyeskaluje do policejního pronásledování Juliana i útočníků. Ve světle tohoto incidentu banka, která Moralesovi slíbila sumu peněz potřebnou na doplacení skladu, ze svého závazku vycouvá a Morales je postaven před těžké rozhodnutí: do dané lhůty musí sehnat jeden a půl milionů dolarů, jinak přijde o sklad, o všechny peníze, které do něj investoval, i o náskok před konkurencí.

Co jste možná netušili…

Herečka Jessica Chastain je bývalou spolužačkou Oscara Isaaca.

(Drama, krimi, thriller)

USA, 2014

Režie: J.C. Chandor

Scénář: J.C. Chandor

Kamera: Bradford Young

Hrají: Oscar Isaac, Jessica Chastain, Elyes Gabel, David Oyelowo, Albert Brooks, Ashley Williams, Christopher Abbott, Jerry Adler, Catalina Sandino Moreno, Harris Yulin, Robert Clohessy, Ben Rosenfield, Patrick Breen, Peter Gerety, Daisy Tahan, Frank Wood, William Hill, Jason Ralph, Teddy Cañez, Elizabeth Marvel a další.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!