Útok ve Francii: Útočník v Lyonu jedno člověka zabil, dalších 9 pobodal. Spekuluje se o druhém pachateli na útěku

Ve Francii útočníci ubodali 19letého muže a minimálně dalších 9 zranili. Policie na místě zatkla jednoho útočníka. Spekuluje se ale, že druhý útočník by ještě mohl být na útěku. Policie při pátrání zapojila i helikoptéru.
Ve Francii zabili útočníci jednoho člověka a devět dalších zranili. Jeden z pachatelů je stále na útěku
Ve Francii zabili útočníci jednoho člověka a devět dalších zranili. Jeden z pachatelů je stále na útěku
RTE

reklama

Ve francouzském Lyonu v sobotu odpoledne útočník nožem zabil teprve devatenáctiletého mladíka a dalších devět lidí zranil. Podle zahraničních médií by tři z nich měli být v kritickém stavu.

K incidentu došlo nedaleko stanice metra Laurent-Bonnevay ve východní části města. „Na zastávce autobusu 57 stál muž, který najednou začal bodat všemi směry,“ uvedla pro agenturu AFP svědkyně.

Muž měl jednu z obětí zasáhnout do břicha, další do hlavy a jedné ženě měl poranit ucho. Na místě zasahovalo několik policejních jednotek, vojáci, záchranáři a asi 50 hasičů. Video zveřejněné na sociálních sítí pak ukazuje, jak útočníka zadrželi svědci u výtahu do metra. 

 

Útočník je momentálně ve vazbě. Podle Le Parisien u sebe neměl žádné doklady a po zatčení uvedl tři různé totožnosti. Podle francouzské televize BFM by mělo jít o žadatele o azyl z Afghanistánu. 

Lyonské státní zastupitelství pak vydalo prohlášení, že momentálně věc vyšetřuje jako útok a pokus o vraždu. Nicméně nejde ani vyloučit, že šlo o teroristický čin. Policii ani tajným službám se před tímto činem do hledáčku nedostal. 

Spekuluje se o druhém pachateli na útěku

Ze začátku se objavivala informace, že útočníci měli být dva. Zatímco jednen byl dopadený, druhý měl být na utěku. Policie ani starosta města však tuto informaci nepotvrdili. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!