VIDEO: Hurikán Michael má minimálně sedm obětí. Materiální škody jsou „nepředstavitelné“

Na nejméně sedm mrtvých se už vyšplhala bilance řádění hurikánu Michael na jihovýchodě USA. Záchranáři stále prohledávají trosky domů.  Živel, který už zeslábl na tropickou bouři, po sobě zanechal obrovské materiální škody. Statisíce lidí jsou bez elektřiny.
11. 10. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: HURIKÁN MICHAEL ZPUSTOŠIL FLORIDU
11. 10. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: HURIKÁN MICHAEL ZPUSTOŠIL FLORIDU

reklama

„Tolik životů se navždy změnilo, tolik rodin ztratilo vše.“ Tak komentoval řádění živlu floridský guvernér Rick Scott. Škody, které Michael napáchal označil za „nepředstavitelné. Počet obětí se zatím zastavil na sedmi, většina z nich zemřela na Floridě, další pak v Georgii a Severní Karolíně. Toto číslo ale nemusí být konečné, záchranáři stále ještě prohledávají trosky budov a pátrají po přeživších i obětech.

Video ukazuje obrovský rozsah škod, které hurikán napáchal:

Jedním z nejvíce postižených míst je floridké město Mexico Beach:

Celkem si tak Michael vyžádal už 20 lidských životů. Před tím, než dorazil k americkým břehům, totiž připravil o život šest lidí v Hondurasu, čtyři v Nikaragui a tři v Salvadoru.

I tohle může způsobit silný hurikán:

 

Podle odborníků byl Michael jedním z nejsilnějších hurikánů, který kdy jihovýchod Spojených států zasáhl. Na pevninu udeřil ve středu večer jako hurikán čtvrté kategorie z pěti. Rychlost větru přesahovala i 250 km/h. Už v průběhu čtvrtečního večera zeslábl Michael na tropickou bouři a míří zpět nad Atlantik.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!