Vinnetou: Kde přesně zazněl Poslední výstřel a stala se příhoda se zraněním

Poslední díl z trilogie Vinnetou o apačském náčelníkovi z pera Karla Maye míří na obrazovky televize Prima. Poslední výstřel zazní v pondělí 24. července ve 20.15.
Vinnetou a Old Shatterhand
Vinnetou a Old Shatterhand
Archiv distributorů

reklama

Vinnetou se snaží, aby na Divokém západě zavládl mír. Kmen Apačů je ale neustále sužován agresivními útoky banditů. Ti mají zájem na tom získat půdu Apačů kvůli ložiskům nafty. Vinnetou a jeho bílý bratr Old Shatterhand ale ve snahách o mír nepolevují a vyrážejí do Santa Fé, kde plánují jednat přímo s guvernérem. Oba dva se poté stanou cílem atentátu. Oběma se sice podaří uniknout, ale jejich cesty se rozdělují. Vinnetou pokračuje se zprávou od guvernéra za náčelníkem Bílým buvolem, Old Shatterhand se vydává po stopách banditů. Zjišťuje však, že se bandité proti Apačům spojili s indiány Čivarily právě pod vedením Bílého buvola. A Vinnetou sám začíná cítit, že se jeho čas naplňuje... 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vinnetou: Poslední výstřel - upoutávka

Vinnetou nesmí zemřít!

Ještě před zfilmováním Vinnetou – Poslední výstřel prosili diváci produkční společnost, aby nenechávala indiánského náčelníka zemřít. Lidé film bojkotovali, a to ještě nebyl ani natočen! I přes úpornou snahu fanoušků, kteří doslova bombardovali ústředí produkční firmy Horsta Wendlandta, byl ale verdikt nad oblíbeným hrdinou jasný – Vinnetou musí zemřít.

Vinnetou zemřel

Klíčová scéna snímku, kdy Vinnetou zemře, se natáčela nedaleko Zadaru v novém prázdninovém středisku Crvena Luka. (Přečtěte si více o místech, kde se natáčel slavný Vinnetou.) Herci zde byli ubytovaní v prvotřídním hotelovém komplexu, prvním na jadranském pobřeží. Hvězdy bydlely ve vlastních bungalowech a v nedaleké zátoce kotvila zbrusu nová jachta „Petr Pan“ Lexe Barkera.

Sama scéna se natáčela na louce obklopené bílými kameny a herci ji museli mnohokrát opakovat. Ačkoliv byl režisér Reindl velmi spořivý, v případě Vinnetouvy smrti na ztráty nehleděl. Diváky totiž muselo úmrtí milovaného hrdiny maximálně zasáhnout. A nutno dodat, že zasáhnout diváky se Reindlovi skutečně povedlo na jedničku.

Apačský náčelník Vinnetou
Autor: Archiv distributorů Apačský náčelník Vinnetou

Zranění architekta

Filmový architekt Vladimir Tadej se vinou žertíku jednoho z dělníků při natáčení vážně zranil. Při filmování scény na řece Zrmanje si šel zaplavat, načež se vedle něj objevil delfín. Dělník ovšem na architekta zavolal, že je ve vodě žralok. Tadej se možného nebezpečí velmi lekl a jak se snažil překotně vylézt na nedokončený filmový vor a následně z něj spadl, zlomil si žebro.

Režie: Harald Reinl

Předloha: Karl May

Scénář: Harald G. Peterssson, J. Joachim Bartsch

Kamera: Ernst W. Kalinke

Hudba: Martin Böttcher

Hrají: Lex Barker, Pierre Brice, Ralf Wolter, Carl Lange, Miha Baloh, Ilija Ivezic, Sophie HArdy, Lutz Moik, Karin Dor, Renato Baldini

Vinnetou: Poslední výstřel sledujte v pondělí 24. srpna od 20.15 na Primě.

Žraloci jsou ve Středozemním moři vcelku běžní

ZOOMujeme kolem světa Chorvatsko - Itálie: Žraloci na Jadranu? Žádný problém, ve Středomoří jich žije 47 druhů

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!