Výbuch na krymské škole: Více než 10 mrtvých, desítky zraněných

Mohutná exploze otřásla průmyslovou školou v krymském městě Kerč. Útok, za který byl podle nejnovějších informací zodpovědný dvaadvacetiletý student, má nejméně 18 obětí a 50 zraněných. Některé z obětí byly údajně zastřeleny, přičemž policie zatím zjišťuje, zda střelců nebylo více.
Záchranné složky ve městě Kerč
Záchranné složky ve městě Kerč
@ritakhoury10 / Twitter

reklama

Podle nejnovějších informací agentury AP uvedla ruská Národní antiteroristická komise, že výbuch ve škole byl způsoben neidentifikovaným po domácku vyrobeným výbušným zařízením a experti prohledávají budovu kvůli dalším možným podobným zařízením. Za výbuch a střelbu má být zodpovědný dvaadvacetiletý student, který měl po útoku spáchat sebevraždu.

Dříve server Russia Today informoval, že k výbuchu uvnitř školní jídelny vedl únik plynu.  Řada zraněných, které krymské záchranné složky odvezly do nemocnice, je údajně ve vážném stavu. Do nemocnice dokonce dorazili studenti medicíny, aby v současné situaci asistovali tamním lékařům.

 

Město Kerč patří mezi nejstarší na Krymu a je domovem asi 147 tisícům lidí. Nachází se na nejvýchodnějším cípu Kerčského poloostrova.

reklama

reklama