Vytvořte s námi Smrtelnou alianci

Tento kanadsko-americký thriller je třetím filmem, který režíroval Peter Hyams a v jehož hlavní roli se objevil Jean-Claude Van Damme. Po snímcích Timecop (1994) a Náhlá smrt (1995) přišli tito dva loni s dalším bonbonkem pro fandy akčních filmů. Smlsnete si v sobotu na Primě.
Smrtelná aliance - Obrázek 2

Na neobydleném ostrově na americko-kanadských hranicích se uprostřed hlubokých lesů přírodní rezervace odehrává boj na život a na smrt.

Bývalý mariňák a nynější správce parku Henry (Tom Everett Scott) je jeden ze dvou lidí, kteří zde žijí. Muž jménem Clay (Orlando Jones) ho sem přijel zabít a pomstít tak smrt svého bratra, rovněž mariňáka, jehož smrt svádí na Henryho. Oba jsou ale postaveni do nečekané situace, když na ostrově ztroskotá malé letadlo převážející nebezpečný náklad – velkou zásilku drog.

Netrvá to dlouho a boss drogového kartelu - excentrický šílenec Xander (Jean-Claude Van Damme) - a jeho kumpáni začínají pátrat po osudu svého zmizelého bílého pokladu. Mrtvoly rozsévají napravo nalevo a rychle se přibližují.

Aby si zachránili holý život, musí se Henry a Clay stát z nepřátel spojenci...

Smrtelná aliance - Obrázek 5
Smrtelná aliance - Obrázek 5
archiv Prima

Věděli jste, že…

  • Jean-Claude Van Damme (*18. října 1960) je původem z Belgie. Do školy bojových umění ho zapsal jeho táta, když mu bylo deset let. V šestnácti si přidal balet, který studoval a trénoval dalších pět let. V jednom rozhovoru se nechal slyšet, že „balet je umění, ale zároveň je to jeden z nejobtížnějších sportů na světě. A pokud člověk přežije baletní trénink, přežije všechno.“
  • Jean-Claude neměl ve snímku původně hrát zlosyna. Jeho přeobsazení do role Xandera a vykreslení jeho charakteru jako nevypočitatelného psychopata bylo nápadem režiséra Petera Hyamse. Nutno dodat, že Jean-Claude ho vystihl velmi věrohodně.
  • Natáčelo se v Bulharsku a tvůrci snímku si vystačili s poměrně nízkým rozpočtem - pouhých 5 milionů dolarů.
  • Originální název filmu zní Enemies closer a odkazuje na přísloví Keep your friends close and enemies closer nebo-li Přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž.
Smrtelná aliance - Obrázek 6
Smrtelná aliance - Obrázek 6
archiv Prima

Chybička se vloudila…

Na konci filmu, když Henry pronásleduje Xandera , můžete skrze stromy zahlédnout světla projíždějícího auta. Přitom podle scénáře se nacházejí na civilizací nedotčeném ostrově, kde žádná auta nejsou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama