Zdeněk Pohlreich: Činy hovoří hlasitěji než prázdná slova

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se s ohledem na situaci rozhodl zahájit solidární iniciativu podporující složky integrovaného záchranného systému. Zahájil rozvoz až 800 porcí jídla denně na jejich služebny na území Prahy.
Prima Šéf Zdeněk Pohlreich vaří hasičům a záchranářům 1
Prima Šéf Zdeněk Pohlreich vaří hasičům a záchranářům 1
Archiv Zdeňka Pohlreicha

reklama

"Jelikož složky jako hasiči, policie i záchranná služba procházejí skutečnou zatěžkávací zkouškou, rozhodl jsem s naším týmem se zahájit rozvoz jídel na jejich služebny samozřejmě zdarma. Jde o cca 500-800 porcí denně na území Prahy," přibližuje ke své akci Zdeněk Pohlreich a dodává. "Protože jsem ještě byl na vojně a vím, jak důležitá je strava pro morálku mužstva."

Lidé pracující v těchto sborech se stravují všelijak, někteří jídlo mají, někteří ne, vaří si sami, odbývají se bagetou a podobnými rychlovkami.

Již v sobotu 21. března zahájil se s vým týmem první rozvozy jídel na služebny, uvařených v kuchyni jeho restaurace.

Prima Šéf Zdeněk Pohlreich vaří hasičům a záchranářům 8
Autor: Archiv Zdeňka Pohlreicha Prima Šéf Zdeněk Pohlreich vaří hasičům a záchranářům 8

Jak Zdeněk Pohlreich uvedl v úterní premiéře mimořádného pořadu Karanténa, "my jsme v pořádku s tím, že budeme pracovat a dělat to co umíme nejlíp, potřebujeme ale finanční podporu na nákup surovin. Máme sjednané nejlepší možné cenové podmínky s našimi dodavateli. Pro tento účel jsem sjednal u Komerční banky transparentní účet, na který hodlám posbírat co největší finanční obnos, abychom tuto aktivitu mohli financovat," uvádí dále Zdeněk Pohlreich a děkuje za první finanční podporu od Plzeňského Prazdroje, který částkou 500.000,- Kč pomohl celou akci nastartovat. Všichni záchranáři, hasiči a policisté navíc ke každému obědu (polévka/ hlavní chod) dostanou nealkoholické pivo Birell.

O to, aby se jídla včas a teplá dostala na všechna místní oddělení integrovaných složek, přidali se rozvoz zajišťují Auto Esa a Toyota Lexus.

"Samozřejmě bych byl rád, pokud by se podobné věci rozšířily do dalších krajů, ale není v našich silách to obsáhnout, musel by na to navázat někdo další.“

Prima Šéf Zdeněk Pohlreich vaří hasičům a záchranářům 6
Autor: Archiv Zdeňka Pohlreicha Prima Šéf Zdeněk Pohlreich vaří hasičům a záchranářům 6

CO JSME JIŽ DOKÁZALI :

  • ZA SOBOTU JSME JIŽ ROZVEZLI PRVNÍCH 26 JÍDEL NA MÍSTNÍ ODDĚLENÍ POLICIE ČR A MĚSTSKOU POLICII .
  • V NEDĚLI K NIM PŘIBYLO 132 ZÁCHRANÁŘŮ  A VŠICHNI SI POCHUTNALI NA KONFITU Z KACHNY SE ZELÍM A KNEDLÍKEM ( celkem 26+132 )
  • OD PONDĚLÍ PŘIDÁVÁME OBĚDY PRO 150 HASIČŮ  ( celkem 26+132+150 )
  • DÍKY TOMU, ŽE RESTAURACE U MATĚJE JANA PUNČOCHÁŘE  PŘIDÁ RUKU K DÍLU, JSME SCHOPNI OD ÚTERÝ SPOLEČNĚ NASYTIT I  400-500 STRÁŽNÍKŮ MĚSTSKÉ POLICIE

( celkem 26+132+150+500  porcí )

Transparentní účet a více informací o iniciativě pro ty, kdo chtějí pomoci.

Dary budou sloužit pro nákup surovin, ze kterých kuchaři restaurací  Zdeňka Pohlreicha denně vaří obědy pro složky záchranného integrovaného systému, který operuje na území Hl.města :

Zdravotnická záchranná služba hl.m.Prahy předpokládaný počet porcí  denně 132

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy předpokládaný počet porcí  denně 150

Městská policie Praha předpokládaný počet porcí  denně 500-600 porcí

reklama

reklama