Zlodějka knih aneb takové hollywoodské Musíme si pomáhat

Vysoce hodnocený snímek o dětské nevinnosti na pozadí druhé světové války natočený podle románového bestselleru stejného jména. Skvěle zahraný, citlivě zfilmovaný, zahraje vám na lidskou strunu. Dívejte se v pátek od 21.45 na Primě.
Záběry z filmu Zlodějka knih
Záběry z filmu Zlodějka knih
20 th Century Fox

reklama

Příběh zasazený do období druhé světové války se odehrává v Německu roku 1939 a sleduje osud hlavní hrdinky, devítileté dívky jménem Liesel (Sophie Nélisse). Jak dospívá, uvědomuje si Liesel, že svět, ve kterém žije, má daleko k dokonalosti. Její nová pěstounská rodina tvořená maminkou Rosy (Emily Watson) a tatínkem Hansem (Geoffrey Rush) ji sice miluje nade vše a snaží se dělat vše pro to, aby Liesel v novém prostředí zapadla, ale spolužáci ve škole si z ní utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel se proto rozhodne situaci změnit a s umíněností vlastní dětem se pustí do učení.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zlodějka knih - upoutávka

Získá k tomu dobrosrdečného spojence, tatínka Hanse, který se s Liesel učí dny i noci a společně přečtou dívčinu první knihu – Hrobníkovu příručku, kterou Liesel tajně „odnesla“ z pohřbu svého bratra. Postupně se také spřátelí s Maxem, židovským uprchlíkem, kterého rodiče ukrývají před nacisty ve sklepě a který ji rovněž povzbuzuje ve čtení a touze po vzdělání. Mění se i její vztah k mladému sousedovi Rudymu, který Liesel sice škádlí a dobírá si ji, ale přitom se do ní zamiluje.
Dobu plnou strádání a utrpení tak všichni společně překonávají pomocí knih, které Liesel potají bere v knihovně místního starosty a rozdává je náhodným lidem.
A postupně se naučí nejen vážit si síly slov, ale i moci nad nimi.

Záběry z filmu Zlodějka knih
Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Zlodějka knih

Možná jste o filmu Zlodějka knih netušili, že…

 • Představitelka hlavní role, Sophie Nélisse, pochází z Kanady a mluví plynně jak anglicky, tak francouzsky. Dívka pro roli Liesel se velmi intenzivně hledala po celé Evropě, Spojených Státech i Austrálii. Sophii nakonec doporučil sám autor knižní předlohy.
 • Sophie Nélise trénovala od 3 let gymnastiku a v době uvedení filmu dosahovala národní úrovně. Když jí zavolal s agent s nabídkou na roli, Sophie se právě připravovala na olympiádu v Riu. Kvůli zranění však její účast padla, Sophie nabídku přijala a do natáčení se podle svých slov naprosto zamilovala.
 • V době uvedení snímku jí bylo 13 let.
  Záběry z filmu Zlodějka knih
  Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Zlodějka knih
 • Film byl natočený podle románu mladého australského spisovatele Markuse Zusaka. Zlodějka knih se stala mezinárodním bestsellerem, byla přeložena do více než 40 jazyků a u nás vyšla v roce 2009 (čtyři roky po jejím vydání v Austrálii). Markus se při psaní nechal inspirovat vyprávěním své matky, která prožila druhou světovou válku v Mnichově a některé pasáže jsou tak založeny na skutečných událostech. Román získal četná ocenění ze stran kritiků i čtenářů – a to jak ve spisovatelově rodné Austrálii tak v Evropě, Asii či Jižní Americe. Více než šest let se držel na žebříčku bestsellerů New York Times.
  Záběry z filmu Zlodějka knih
  Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Zlodějka knih


  Režie: Brian Percival
  Předloha: Markus Zusak (kniha)
  Scénář: Michael Petroni
  Kamera: Florian Ballhaus
  Hudba: John Williams
  Hrají: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Nico Liersch, Ben Schnetzer, Joachim Paul Assböck, Carina Wiese, Kirsten Block, Georg Tryphon, Rafael Gareisen
  Uvedení do kin: 2013

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!