Skladiště nechtěných politiků u Václava Klause mladšího a rozpad konzervativních Realistů

Hnutí Trikolora posiluje svůj tým. Předseda Svobodných Petr Mach je nyní registrovaným příznivcem této strany a doufá v budoucí úspěchy. Realisté naopak svůj tým dobrovolně rozpustili.
Trikolóra hnutí občanů
Trikolóra hnutí občanů

reklama

Bývalý europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach se bude angažovat v novém politickém subjektu Václava Klase ml. hnutí Trikolora. Bude jim pomáhat v ekonomické sekci s kolegyní Markétou Šichtařovou. V příštích volbách by navíc mohl mít šanci na úspěch. 

Na twitteru a sociálních sítích tato zpráva pobavila spoustu aktivních uživatelů: „Petr Mach zosobňuje sobeckou ekonomii na úrovni 19. století. Moderní ekonomika je ovšem založena na mezinárodní integraci a solidaritě,“ popisuje nejmenovaný uživatel.

 

 

To není jediná změna na politické scéně. Uskupení Realistů dnes na facebooku oznámilo zrušení své činnosti. Důvodem je hlavně neúspěch, pasivita a odchod členů. Už v červnu zakladatelé přijali usnesení o rozpuštění. Samotné hlasování proběhne v pondělí.

V roce 2016 pravicově konzervativní Realisty založil politolog Petr Robejšek. Od začátku neměla strana úspěch a místo 20 procent hlasů, kterých chtěli dosáhnout, měla procent 0,71. Minulý rok ve volbách neuspěl ani Jiří Hynek, který obdržel 1,23 procenta.

Prohlášení Realistů k rozpadu

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!