Znáte někoho, kdo pomohl při dopravní nehodě? Nominujte ho na titul Gentleman silnic!

Gentleman silnic je společným projektem České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004. Jeho cílem je motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.
Předávání cen Gentleman silnic
Předávání cen Gentleman silnic
Česká pojišťovna

reklama

Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu tehdy sedmnáctiletého mladíka. Od té doby už ocenění převzalo 123 lidí (z toho 20 žen) na více než 40 místech po celé České republice. 

Gentlemani silnic jsou lidé, kteří neváhají poskytnout rychlou a bezprostřední pomoc obětem dopravních nehod. Titul Gentleman silnic dostává ten, kdo přispěje k záchraně života nebo jiným způsobem pomůže ostatním při závažné dopravní nehodě. 

Pomáhají muži, ženy i školáci! 

V pořadí již 123. titul Gentleman silnic převzal v únoru 2017 mladý zachránce Daniel Donoval, žák IX. třídy Základní školy Jarošova v Havířově-Šumbarku. Ten neváhal a při dopravní nehodě dvou osobních automobilů v Havířově pomohl zraněným přivoláním rychlé záchranné služby a podáním pomocné ruky. Daniela nominovala jeho spolužačka Zdeňka, shodou okolností cestující jednoho z havarovaných vozů. 

Ke kolizi dvou osobních vozidel na křižovatce v Okružní ulici v Havířově došlo kvůli nedání přednosti v jízdě. Následkem srážky vylétlo jedno z aut z vozovky a zastavilo se až o schody blízkého učiliště. Druhé zůstalo stát na cestě. I když se nehoda zdála na první pohled vážná, naštěstí z ní všichni vyvázli bez těžké újmy na zdraví a některé pasažéry převezla sanitka do nemocnice jen s lehkými zraněnými: „Když jsem viděl ta nabouraná auta, tak jsem měl strach, že to bude velmi vážné, naštěstí nebylo,“ vzpomíná Daniel s tím, že by bez zaváhání pomohl znovu. 

Znáte i vy někoho, kdo pomohl při dopravní nehodě? Pomozte nám s hledáním nových Gentlemanů silnic a nominujte na www.gentlemansilnic.cz/nominace

Gentlman silnic - logo Foto:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!