Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. V české excentrické komedie podle excentrické autorky

„To tedy byl porod!“ Přesná definice nejen příchodu hrdinky Olgy na svět. Tato věta vystihuje i její touhu, najít pravou lásku. Úspěšná česká komedie z pera Haliny Pawlowské, v hlavní roli s herečkou Klárou Issovou, vás zaručeně rozesměje v sobotnímPrima kině.
Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou.
Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou.
archiv FTV Prima

reklama

Komedie Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci podle scénáře Haliny Pawlowské, měla premiéru před dvěma lety. „Natáčení excentrické komedie podle excentrické autorky s excentrickou Klárkou Issovou v hlavní roli nás bavilo. Film je barevný, zvukový, je doplněn i o hudební složku. Bude crazy napínavý, dobrodružný, mystický, dramatický, akční, světový," komentuje "Zoufalky" režisér Filip Renč.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci - upoutávka

Film vznikal v Praze, na Kladně a na Slovensku podle scénáře Haliny Pawlowské. „Když  jsem dostala nabídku od producentů na zfilmování mé starší knihy Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, potěšilo mě to. Jsem ale sama také už starší a něco vidím v úplně jiném světle.  A tak hlavní hrdinka Olga vypráví nový příběh v knížce Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Scénář k filmu tak vychází hned ze dvou mých knih,“ vysvětlila autorka.

Hlavní hrdinkou komedie je smolařka Olga, kterou život zkouší už od samého začátku. „Moc jsem se na natáčení těšila, ale zároveň jsem měla i tak trochu trému, protože tenhle scénář a role Olinky pro mě byla výzva. Krásné ale je, že ta role je proměnlivá, protože mapuje celý Olinčin život. Scénář ukazuje její životní karamboly s nadhledem a jemným humorem. I když jsem se na roli připravovala a domýšlela si ji, stejně jsem nevěděla, jaké to bude, až padne první klapka. Když se pak ale natáčení rozjelo, uklidnila jsem se. Věděla jsem, že důležité je si to taky užít, což jsme si s Filipem Renčem řekli hned při první schůzce. A to se podařilo,“ vzpomíná Klára Issová na natáčení i na roli Olgy.

Stane se zázrak a přijde ON!?

Olga má svéráznou rodinu v městečku Pecka a po maturitě prchne s kamarádkou Miladou do Prahy. Živí se jako prodavačky v oddělení dámského spodního prádla v obchodním centru, kde obslouží přes tři tisíce žen, než se stane zázrak a přijde ON! Ten první a pravý!

To si alespoň Olga myslí do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou. Praxe je však jiná. Zvlášť když se potká s vyhlášeným děvkařem a ten ji odveze do karpatských hor. Anebo když se málem utopí v kánoi před očima toho mladíčka… Anebo když zjistí, že ten kluk, který ji poprvé viděl nahou, není zas takový kretén… Anebo když pochopí, že její syn už není dítě… Anebo... Těch „anebo“ je na cestě, kde Olga hledá báječný vztah, hodně. Určitě ale platí, že film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je komedie, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak... Tak i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
Autor: archiv FTV Prima Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

 

Po boku Kláry Issové uvidíte i další české a slovenské herce, jako například Lenku Vlasákovou, Jiřího Dvořáka, Zdenu Procházkovou, Pavla Kříže, Martina Krause, Petra Vacka, Matouše Rumla, Anetu Krejčíkovou, Václava Vašáka, Alici Bendovou a mnoho dalších.

Režie: Filip Renč

Scénář: Halina Pawlowská

Kamera: Petr Hojda

Hudba:  René Rypár

Hrají: Klára Issová, Lenka Vlasáková, Jiří Dvořák, Zdena Procházková, Pavel Kříž,
Martin Kraus, Petr Vacek, Matouš Ruml, Aneta Krejčíková, Václav Vašák, Alice Bendová a další.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!