Zpěvačka Dido vyráží na turné! Kdy ji uvidíme v Praze?

Dido
Dido
instagram

Britská zpěvačka Dido vyráží po patnácti letech na turné a vůbec poprvé zavítá i do Čech! Koncert se odehraje 5. května 2019 v pražském Foru Karlín, kde Dido představí svou novou desku s názvem "Still On My Mind“. Vydání této desky je naplánováno na začátek března. Kromě největších pecek se tak můžeme těšit i na nové písně. Lístky jsou v prodeji již od 16. listopadu.

A jaká vlastně bude nová deska? V pořadí páté studiové album "Still On My Mind" v sobě mixuje několik stylů a žánrů. Projeví se v ní směsice hip hopu, elektronické hudby ale i prvky folku a osobnost samotné zpěvačky. „Chtěla jsem zachytit všechny pocity, které mám, když poslouchám hudbu. Šlo mi o vystihnutí toho momentu, kdy si uvědomíte, že na světě nic víc nepotřebujete. Příprava nového alba byla magická zkušenost," říká Dido. První vlaštovka, singl “ Hurricanes“ vyšla před pár dny. 

Na desce se podíleli Brian Eno, Ryan Louder i starší bratr Dido Rollo Armstrong. „Věděla jsem, že jestli budu někdy chtít natočit další desku, bude to jedině s Rollem. Všechno šlo tak lehce, veškeré vokály jsem nahrávala na gauči a většinu nahrávání jsme zvládli z domova," říká zpěvačka. Jak se jim to povedlo, budeme moci posoudit 8. března, kdy nové album vychází.

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama