Zůstaly samy, ve vězení cizí země, opuštěné a Téměř bez šance

Příběh dvou kamarádek, které díky své naivitě skončí v thajském vězení. Člověk by čekal drastické ukázky otřesných podmínek místních kriminálů: zmar, špínu a peklo. Ale kdepak. Dostane se nám skvělého psychothrilleru, kde hlavní roli hrají vztahy, důvěra a přátelství. V pátek ve 21.55 na Primě.
Záběry z filmu Téměř bez šance
Záběry z filmu Téměř bez šance
20th Century Fox

reklama

Alice (Claire Danes) a Darlene (Kate Beckinsale) jsou kamarádky ze střední, které se rozhodnou oslavit konec studia parádním výletem. Naplánují si velkolepé prázdniny v Thajsku, ale doma pravý cíl své cesty zatají, protože správně tuší, že by je rodiče nepustili. Exotické prostředí, sluníčko a jako bonus navíc sympatický Australan Nick, jehož zjevná náklonost k Darlene slibuje pořádné milostné dobrodružství! To je cesta přesně podle jejich představ.

Podívejte se na televizní upoutávku. Film začíná v pátek ve 21.55 na Primě.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Téměř bez šance - upoutávka

Když Nick dívkám navrhne malý výlet do Hongkongu, považují to za další příjemné rozptýlení a bez váhání souhlasí. O to větší je jejich překvapení, když policie na letišti objeví v jejich zavazadlech heroin. Procitnutí do reality je tvrdé. Podle zákonů země je čeká 33 let v těch nejšílenějších vězeňských podmínkách, jaké si patrně lze představit.

Jejich jedinou nadějí je americký advokát Hank (Bill Pullman), který v Hongkongu již řadu let žije, a který jediný se snaží dívkám pomoci. Jak ale název praví, je to „téměř bez šance“.

Záběry z filmu Téměř bez šance
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Téměř bez šance

Možná jste o filmu Téměř bez šance netušili, že…

  • Místní úřady v Thajsku nedovolily snímek v zemi promítat kvůli nelichotivé reputaci, kterou zemi dělá. Nemohlo se tu samozřejmě ani natáčet. Veškeré exteriéry se tak točily na Filipínách.
  • Claire Danes si později v jednom z rozhovorů postěžovala na otřesné podmínky, které natáčení na Filipínách provázely. Příšerné horko, téměř stoprocentní vlhkost, špína, švábi, chudí a nemocní lidé… V reakci na to byla filipínskou vládou označena za „persona non grata“ a byl jí zakázán vstup do země.
  • Vězení bylo filmaři vytvořeno z místního ústavu pro mentálně choré.
  • Darlene si měla původně zahrát Jennifer Love Hewitt. Kvůli pracovní vytíženosti ovšem musela roli přenechat Kate Beckinsale.
  • Když budete pozorně sledovat, jistě si na začátku filmu povšimnete Paula Walkera, který se tu krátce mihne před kamerou jako přítel jedné z dívek. 
  • Režisér snímku, Francouz Jonathan Kaplan, je známý především díky veleúspěšnému seriálu Pohotovost, na němž se podílel coby producent a výkonný producent a celkem 40 epizod rovněž režíroval. Téměř bez šance zatím zůstává jeho posledním filmovým režijním počinem a vzhledem k jeho pokročilému věku (70 let) zůstává otázkou, zda ještě něco nového natočí.

reklama

reklama