CNN Prima NEWS

Nejnovější kanál skupiny Prima, který je součástí rozsáhlé stejnojmenné multimediální platformy, odstartoval 3. května 2020 v 18.55.
Představení multimediálního projektu CNN Prima News
Představení multimediálního projektu CNN Prima News

reklama

CNN Prima NEWS funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN. Nabízí sedm dní v týdnu moderní český zpravodajský servis s globálním přesahem. Platforma CNN Prima NEWS se opírá o mnohaleté zkušenosti sítě CNN, která obsahuje stovky zpravodajů a spolupracovníků v desítkách zemí po celém světě. Kontinuálním vysíláním z největšího a nejmodernějšího studia ve střední Evropě provázejí diváky desítky tváří.

V březnu oslovila multiplatforma CNN Prima NEWS celkem rekordních 7 730 000 lidí. Díky svému nejmladšímu kanálu si ve sledovanosti polepšila i skupina Prima, její share v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,56 p. b. na 23,68 % (CS 15+). 

Kdo sleduje CNN Prima NEWS.
Autor: FTV Prima Kdo sleduje CNN Prima NEWS.

Multiplatforma CNN Prima NEWS měla v dubnu průměrný celodenní share 0,95 % v CS 15+, jejím nejsledovanějším pořadem se stalo Poslední rozloučení s princem Philipem, které vidělo 233 000 diváků (share 9,65 %) v CS 15+. Mezi TOP 3 zpravodajské weby se zase dostala doména CNNPrima.cz s 3 755 800 reálnými uživateli. Mimořádně úspěšná byla v dubnu 2021 i Partie Terezie Tománkové, jejíž první část v neděli 25. dubna vidělo 691 000 diváků (share 32,47 %) v CS 15+ a jednalo se o nejsledovanější Partii jak na Primě, tak na CNN Prima NEWS, ale i obou kanálech dohromady. 

Výběr TOP 10 pořadů vysílaných na CNN Prima NEWS v roce 20201 (CS 15+).
Autor: FTV Prima Výběr TOP 10 pořadů vysílaných na CNN Prima NEWS v roce 20201 (CS 15+).

Doslova raketový růst zaznamenal na české mediální scéně web CNN Prima NEWS, který již první měsíc po startu navštívilo přes milion reálných uživatelů (1,2 mil. RU). V říjnu atakoval hranici dvou milionů reálných uživatelů, v lednu se s 3 152 964 RU zařadil mezi ostřílené zpravodajské matadory a v březnu s 3 769 151 RU již stanul v TOP 4. 6. dubna web překonal návštěvnost 1 mil. RU denně! Za třetí měsíc dosáhl 14 036 520 video views. V dubnu se s 3 755 800 reálnými uživateli probojoval mezi TOP 3 zpravodajské weby. 

Nejúspěšnější pořady na webu CNNPrima.cz
Autor: FTV Prima Nejúspěšnější pořady na webu CNNPrima.cz

Sociální sítě jsou nezbytnou součástí multiplatformy CNN Prima NEWS a pomáhají oslovit sociální skupiny, které stále častěji hledají informace a zprávy v online prostředí. Facebook CNN Prima NEWS za první rok získal přes 95 000 sledujících, dostal se mezi přední zpravodajské profily a patří mezi největší skokany roku. Měsíčně tento profil osloví už více než 6 000 000 lidí. 

Sociální média CNN Prima.
Autor: FTV Prima Sociální média CNN Prima.

V únoru byl spuštěn nový pořad Zprávy z regionů s moderátorkou Markétou Fialovou, který každé všední odpoledne přináší aktuální reportáže a živé vstupy ze všech míst České republiky. Od počátku května se pořad 360°, začínající každý všední den ve 20.15, prodloužil z jedné hodiny na dvě a k moderátorce Pavlíně Wolfové přibyla nová posila – Michal Půr. V pořadu, ve kterém jsou analyzovány nejdůležitější události dne, se budou moderátoři střídat.

K prvnímu výročí multiplatformy CNN Prima NEWS byla připravena také nová komunikační kampaň, která byla veřejnosti představena 3. května ve večerních HLAVNÍCH ZPRÁVÁCH. Její součástí je i speciální tištěný magazín, ve kterém se připomíná uplynulý rok z pohledu tváří stanice, klíčových pořadů a rozhovorů s osobnostmi či v kontextu mimořádných událostí. Publikace je od začátku května dostupná v tradiční distribuční síti, a zároveň byla doručena více než tisícovce klíčových i potencionálních zadavatelů.

Online platforma CNNPrima.cz pak nabízí kvalitní a obrazově atraktivní obsah doplňující televizní vysílání. Do portfolia dále patří sociální sítě: Instagram: cnnprima, Facebook: @cnnprima, Twitter: @cnnprima a také HbbTV.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!