Prima

Hlavní kanál je digitálně šířeným plnoformátovým programem, určeným pro všechny diváky, kteří mají rádi původní českou tvorbu a chtějí se pobavit u televize a užít si tu nejlepší zábavu pro celou rodinu. Vysílací schéma tvoří zpravodajství, publicistika, filmy, původní a zahraniční seriály, dokumentární, zábavné pořady a také dětská tvorba.
Televize Prima
Televize Prima

reklama

Hlavní kanál je digitálně šířeným plnoformátovým programem, určeným pro všechny diváky, kteří mají rádi původní českou tvorbu a chtějí se pobavit u televize a užít si tu nejlepší zábavu pro celou rodinu. Vysílací schéma tvoří zpravodajství, publicistika, filmy, původní a zahraniční seriály, dokumentární, zábavné pořady a také dětská tvorba.

Stanice Prima TV začala vysílat v roce 1993 v Praze a středních Čechách pod názvem FTV Premiéra, později Premiéra TV. Licenci k celoplošnému vysílání získala v roce 1994 s podmínkou, že část svého vysílacího času musí poskytovat provozovatelům lokálního a regionálního vysílání, podíl regionálního vysílání na Primě se však postupně snižoval. Od 3. ledna 1997 stanice změnila název na Prima televize, její vysílání končí koncem roku 2011. Od 1. ledna 2012 začíná vysílat stanice Prima family, což odkazuje na rodinné pojetí vysílání. Na přelomu prázdnin, 1. 8., roku 2013 se Prima family opět vrací k původnímu názvu Prima. V roce 2014, 2017, 2018, 2019,  2020 a 2021 ohodnocuje Super Brand Council značku Prima jako Czech Superbrands.

Vlastní tvorba televize Prima

Vlastní tvorba televize se v prvních letech točila kolem talkshow a zpravodajských formátů, jako byly například Tókšou Mirky Všetečkové, Rychlá kola, Vaříme s…, Svět 1995, S. O. S, Dotkněte se hvězd, Kinorevue, Zprávy ze společnosti. V roce 1997 se se změnou cílové skupiny na rodinu zintenzivnila vlastní tvorba a přibyly populární pořady – např. Prima jízda, Nikdo není dokonalý, Carusošou, Svět 2000. Sledovanost tehdy vzrostla z 15 % na 20 %. V roce 2004 oslovuje Prima diváky původním českým seriálem „Rodinná pouta“, jenž slaví obrovský úspěch a v roce 2007 na něj navazují Velmi křehké vztahy. Roky 2005 i 2006 jsou ve znamení celé řady reality show, vznikají např. VyVolení, Chůva v akci, Bar, Trosečník. V roce 2008 televize Prima vešla ve známost vůbec první českou telenovelou Ošklivka Katka. I rok 2009 se nesl v duchu lifestylových pořadů (Nahá jsi krásná, Souboj v těžké váze, Ano, šéfe!, Nepodceňuj blondýnky, Jak se staví dům). V roce 2010 Prima ve spolupráci s TV JOJ přichází s talentovou show Česko Slovensko má talent, Prostřeno! a s novým seriálem Cesty domů. V roce 2012 Prima uvádí svůj tehdy nejdražší seriál, Obchoďák. O rok později přichází poprvé na Primu Leoš Mareš a jeho show QI – Na vše máme odpověď. V roce 2014 začíná Prima vysílat dva úspěšné seriály – Vinaři a Svatby v Benátkách. První díl Vinařů dosáhl rekordní sledovanosti, vidělo jej 1,96 mil. diváků (share 44 %) v CS 15+. Se změnou strategické cílové skupiny na dospělí 15–69 let přišel významný rozkvět vlastních pořadů nejen z oblasti seriálů, ale také „vařících“ (formáty se Zdeňkem Pohlreichem, pořad Karolína, domácí kuchařka) a hobby pořadů (Vychytávky Ládi Hrušky, RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ, Libovky Pepy Libického). Nechybí ale ani populární seriály jako Přístav (2015), Ohnivý kuře (2016), V.I.P. vraždy (2016), Polda (2016), TEMNÝ KRAJ (2017 a 2019), Černé vdovy (2019) a Slunečná (leden 2020). Na podzim roku 2020 začala Prima vysílat nový seriál z lékařského prostředí Sestřičky i nové zábavní pořady Zlatá maska a 7 pádů Honzy Dědka.

Na jaře 2021 byl uveden nový seriál s Vojtou Kotkem v hlavní roli EINSTEIN – Případy nesnesitelného génia, magazín o cyklistice Cyklosalon, rodinný pořad Na houpačce a reality show ze života influencerů LIKE HOUSE.

Pravidelný dětský blok Primáček

Od roku 2014 je v sobotu a v neděli ráno vysílán pravidelný dětský blok v programu stanice s názvem Primáček. V roce 2016 přibyl k televiznímu vysílání čtvrtletní komiksový magazín Primáček, jehož postavičky se objevily i v dětské knížce Primáček: klíč od světa pohádek. V roce 2017 vznikla také speciální HbbTV aplikace.

Hlavní kanál Prima je partnerem mnoha kulturních i charitativních akcí. Od roku 2014 spolupracuje Prima s festivalem České hrady.CZ, mediálně podporuje divadlo Studio DVA, divadlo Kalich a Divadlo Broadway. Je mediálním partnerem několika hudebních projektů (Chinaski, Jelen a Slza) i cyklistického seriálu horských kol Prima CUP.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!