Prima COOL

Celoplošný televizní kanál Prima COOL vysílá od 1. dubna 2009. Programové schéma kanálu je zaměřeno na filmy, kultovní či geekovské seriály a zábavné pořady. Typickými diváky jsou mladí muži.
Prima COOL
Prima COOL

reklama

Styl komunikace kanálu Prima COOL se od začátku vymyká běžnému pojetí televizních stanic. Grafická podoba pracuje s jednoduchými grafickými prvky, kombinují v sobě humor a nadsázku. První ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat – cena veřejnosti v rámci prestižního designového ocenění Czech Grand design za rok 2009. V roce 2010 získal kanál Prima COOL hned dvě stříbrné medaile na Promax/BDA Europe v Lisabonu. Grafika vytvořená studiem Oficina bodovala v kategoriích Nejlepší logo a Nejlepší branding. Super Brand Council ohodnotil značku Prima COOL cenou Czech Superbrands 2016. Tematický kanál se tak řadí mezi značky s vynikající pověstí na lokálním trhu.

Vlajkovou lodí kanálu je bezesporu seriál Simpsonovi, který popisuje dobrodružství animované rodinky ze Springfieldu. První díl se na COOLu objevil na Nový rok 2010. Tento nejdéle vysílaný americký seriál na televizní obrazovce baví diváky natolik, že Prima COOL několikrát vysílala i maratóny aneb nahuštěné formáty žluté zábavy. Každý čtvrtek pak Prima COOL nabízí divákům COOLtovní movies.

COOLácké projekty

V roce 2011 se na Prima COOL objevují také pořady z vlastní tvorby. Prvním kouskem byl herní pořad RE-PLAY. Další pořad pro milovníky krásných rychlých strojů – Moto cestou necestou – vznikl o dva roky později. Třetím formátem, který přichází v roce 2014, je gamingová show Applikace. Od července roku 2011 běží na Prima COOL ve večerních hodinách jeden z nejstarších primáckých pořadů, Autosalon, který se vyznačuje svérázným humorem redaktorů. V lednu 2020 pak Prima COOL začala vysílat drsnou reality show I AM FIGHTER, v níž čtyři nejlepší čeští trenéři MMA trénovali nové naděje tohoto bojového umění. V únoru téhož roku Prima COOL nabídla divákům vůbec první seriál z vlastní tvorby s názvem Po hlavě. Dalším počinem na poli vlastní tvorby se téhož roku stal sociologický projekt EXPERIMENT 21. V této docu-reality přišli čtyři zpovykaní Pražáci o vše a zbyly jim jen holé zdi a holé kůže, přičemž si mohli každých 24 hodin vyžádat jednu věc zpět. Na podzim 2020 dorazila na Prima COOL bláznivá výprava dvou herců a komiků v původní cestovatelské sérii Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem. Nejnovějším pořadem z vlastní tvorby Prima COOL je talkshow, která ironizuje vše, včetně sebe sama – Nečum na mě show, vysílaná od května 2021. Moderátorem pořadu je plyšový maňásek Adolfeen, nová hvězda české internetové scény, který si zve známé osobnosti českého showbyznysu, a na nikom z nich nenechá nit suchou.

COOLtovní akce

Od roku 2014 se Prima COOL stává také pořadatelem a partnerem mnoha kulturních akcí. Obvykle na apríla pořádá pro své fanoušky COOL Day – hudebně gamingovou oslavu narozenin. V roce 2014 spatřil světlo světa projekt bestCOOLfest, kdy diváci hlasují pro nejlepší festival léta. Obdobnou anketou je bestCOOLpark, v níž pro změnu milovníci zimních sportů volí nejlepší skiareál v ČR. Obě ankety jsou prezentované v rámci minipořadů na Prima COOL a hlasování probíhá na mikrostránkách. Dalším COOLáckým projektem je YOU FEST v Průmyslovém paláci v Praze – festival zaměřený na mladé lidi, kterým nabízí pořádnou porci zábavy formou špičkových českých kapel, vystoupení předních youtuberů a vymazlené gaming zones. Vzniká ve spolupráci s TV Óčko. 

TOP 10 nejsledovanějších pořadů v roce 2020 - kanál Prima COOL, CS 15+
Autor: FTV Prima TOP 10 nejsledovanějších pořadů v roce 2020 - kanál Prima COOL, CS 15+

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!