Prima Online

Historie Prima Online se významněji datuje na konec roku 2012, kdy vznikla nová dceřiná společnost, jež měla za úkol zaujmout uživatele internetu, a to nejen unikátním videoarchivem, ale i novou podobou a obsahem stránek Primy s cílem stát se významným hráčem na poli českého internetu. Od roku 2016 se Prima Online začlenila opět do struktury FTV Prima.
Prima online.
Prima online.
FTV Prima

reklama

Za postupným růstem návštěvnosti stojí nejen kvalitní a atraktivní obsah, ale také redesign webů. V červnu 2017 se v novém kabátě představil web iPrima.cz, kde lze sledovat živé vysílání TV kanálů skupiny Prima či oblíbené pořady z produkce TV Prima. Nové podoby se dočkal také web Lajk.cz (ex Prima STYLE). Na začátku roku 2019 spustila skupina Prima nový online projekt iPrima Videopůjčovna, který divákům umožňuje vypůjčit si filmové trháky nebo zhlédnout hlavní seriály FTV Prima až sedm dní před jejich televizní premiérou – vypůjčení předpremiéry na 48 hodin s neomezeným počtem zhlédnutí, bez reklam a v HD kvalitě.

V květnu 2020 byl s příchodem multiplatformy CNN Prima NEWS spuštěn nový web CNNPrima.cz. Již za rok, v dubnu 2021, se probojoval s 3 755 800 reálnými uživateli mezi TOP 3 zpravodajské weby. K úspěšnému rozjezdu webu CNNPrima.cz pomohl atraktivní obsah i design. Vedle aktuálního zpravodajství čtenáře zaujaly reportáže se sociální tematikou, exkluzivní rozhovory či příběhy hrdinů, kteří pomáhali v boji s koronavirem. Výborně zafungovalo propojení s televizní produkcí nového kanálu CNN Prima NEWS. Mezi pořady z televizního obsahu, které měly největší sledovanost na webu CNNPrima.cz, pravidelně patřily nedělní Partie Terezie Tománkové či večerní publicistický pořad 360° Pavlíny Wolfové. Úspěšná byla také speciální vysílání, například ke startu rakety společnosti SpaceX, kde jsme představili 3D model vesmírné lodi Crew Dragon. Mezi nejčtenější témata patří dění ohledně koronaviru, situace ve vládě a dění v kultuře. 

TOP 5 pořadů ve videoarchivu.
Autor: FTV Prima TOP 5 pořadů ve videoarchivu.

V dubnu 2021 se iPrima.cz poprvé probojovala mezi TOP 4 domény českého internetu s 5 237 744 reálnými uživateli (RU), CNNPrima.cz zase mezi TOP 3 zpravodajské weby (3 755 800 RU). Celkem uživatelé v dubnu strávili sledováním videí na iPrima 312 065 dní, podíl objemu z celkové sledovanosti videí (826 463 dní) byl pro Primu 38 %.

Rekordy CNNPrima.cz
Autor: FTV Prima Rekordy CNNPrima.cz

Skupina Prima patří mezi lídry na českém trhu v oblasti HbbTV a videoslužeb. Meziročně eviduje 56% nárůst konzumace videí v HbbTV archivu a v současné době je na kanálech Primy nejvíce aktivních diváků v HbbTV. V roce 2020 zasáhlo červené tlačítko měsíčně více než 2 miliony diváků (2 105 368). HbbTV Aplikaci iPrima, která se v loňském roce dočkala nového vzhledu, měsíčně navštívilo téměř 550 000 diváků. Nové podoby se dočkala i mobilní aplikace iPrima, kterou si stáhlo již 135 000 uživatelů v Google Play a 45 000 uživatelů v App Store.

V iPrima Videopůjčovně byly nejoblíbenějšími předpremiéry Slunečné, Sestřiček a Modrého kódu. Nejpůjčovanějším filmem byli Vlastníci, dále to byly dokument V síti a filmy Ženy v běhu, Přes prsty a Ženská na vrcholu.

TOP 10 nejsledovanějších pořadů v iPrima Videopůjčovně v roce 2020.
Autor: FTV Prima TOP 10 nejsledovanějších pořadů v iPrima Videopůjčovně v roce 2020.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!