5 rad, jak ušetřit na vlastní svatbě

Říct si oficiálně "ano" před svými nejbližšími nepatří mezi nejlevnější záležitost. A to se říká, že lásku si za peníze nekoupíš. Jak ušetřit na vlastní svatbě a mít ji stále podle svých snů? Máme pro vás pět rad.
Do svatebního salonu se odváží i "děti" z dětského domova
Do svatebního salonu se odváží i "děti" z dětského domova
archiv Prima

reklama

Svatby v Benátkách uvidíte v úterý ve 20.15 na Primě a poznáte novou zamilovanou dvojici, která se bude chtít vzít. Problém je ovšem v tom, že jsou hodně mladí a nemají žádné peníze. Navíc oba dva pocházejí z dětského domova. Takže i když je u nás většinou zvykem, že svatby platí rodiče dětí, v tomto případě s nimi jako s chodícím bankovním účtem počítat nemůžeme.

Jak ušetřit na vlastní svatbě a mít ji přesto jako z pohádky? Tady je pár rad, které vám k tomu mohou dopomoci.

1) Místo, kde budete mít svatbu

Je pochopitelné, že větší město je vždy o něco dražší, stejně tak tomu je i v rámci svatby. Pokuste se svatbu přemístit do menšího města, nejlépe však na vesnici do přírody. Poplatky budou o dost menší. Musíte však počítat s tím, že veškeré příslušenství si budete muset často přivést sami.

Pokud chcete svatbu ve městě, i zde existují místa, které patří mezi levnější. Tak třeba takové mětské zahrady a parky či krásné knihovny mají přece jen o něco levnější poplatky...

2) Roční období a dny, kdy se svatba bude konat

Letní svatby jsou samozřejmě nejdražší. Zkuste se tedy zaměřit na jaro či podzim, kdy je počasí stále pěkné. Stejně tak jsou nejdražšími dny pro svatbu pátek a sobota. Co takhle uspořádat svatbu v jedno nedělní dopoledne na venkově? Takové kompromisy vám mohou ušetřit třeba až polovinu rozpočtu!

Jednoduché bílé šaty jsou základ pro boho svatbu Foto:

Jednoduché bílé šaty jsou základ pro svatbu

3) Svatební šaty

I svatební salony mají svoje slevy, stačí sledovat jejich akce. Přidejte si určité salony ve vašem městě na Facebook a sledujte je pravidelně nebo se rovnou zeptejte. Další možností je si šaty půjčit přímo z půjčovny. A pokud nepotřebujete princeznovské šaty, ale máte ráda čistou eleganci nebo naopak bohémský styl, můžete vybírat v obyčejných řetězcích, jako je třeba Mango či po internetu Asos. Tam něco vždycky najdete a za šaty dáte maximálně tři tisíce korun.

4) Sezonní květiny a jídlo

Vsaďte na sezonnost. To je klíčem k úspěchu, domluvte se klidně i s malými zahrádkaři, kteří by vám květiny mohli doručit. Pokud jste dostatečně šikovná a máte stejně tak šikovné kamarádky, vytvořte si kytice na stoly sama. Jinak vsaďte na floristku. 

Šaty ve stylu boho můžou být klidně i krátké Foto:

Stejně tak to funguje s jídlem, taková dýňová polévka na podzim je neokoukanou svatební volbou.

5) Hudba

Pokud nechcete DJe, ale živou muziku, zkuste zapomenout na slavné městské kapely, které se živí hraním po maturitních plesech. Zkuste se prostě pozeptat známých a zamířit do univerzitních vod třeba konzervatoře.

Pokud dáváte přednost moderní hudbě, na internetu existuje aplikace, která funguje jako živý DJ. Osobně bychom však zrovna zábavu na počítači nenechávali. Mezi přáteli budete mít určitě nějakého milovníka hudby.

Svatby v Benátkách uvidíte v úterý a čtvrtek na Primě vě 20.15!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama