Dívka se zhroutila pod kyberšikanou své spolužačky!

Policii přivolává nešťastná Veronika Špoková, matka čtrnáctileté Zuzany, s udáním, že dceru někdo šikanuje přes mobilní telefon a počítač. Policie vyráží k prověření případu k Špokovým domů. Matka je uvítá v moderně zařízeném bytě a je uplakaná.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kyberšikana - Policie v akci

reklama

Její dcera Zuzana byla hospitalizována, jelikož se zhroutila pod nátlakem internetových útoků – tzv. kyberšikany. Veronika ukazuje policistům profil dcery na sociálních sítích a telefonu, kde je jasně patrné, že se jedná o nevhodný obsah, jenž uráží samotnou Zuzanu, ale také její spolužáky, kteří se od ní neváhají odvrátit. Zuzana Špoková si pod tíhou nátlaku vzala uklidňující prášky od matky ve větším množství, čímž se pokusila sáhnout si na život. Dívka je nyní v nemocnici a matka pátrala po zdroji jejího neštěstí sama, po odhalení se obrátila na policii. Policisté prověřují falešné profily, netrvá dlouho a ústředna podává určení, kdo se skrývá pod ID daného počítače – je to její spolužačka Hana Krátká. Po uvedení adresy se policisté ihned vydávají závažnost jejího chování prověřit k ní domů.

Kyberšikana - Policie v akci
Autor: archiv TV Prima Kyberšikana - Policie v akci

Policistům otevírá Naděžda Krátká. Policisté se jí ihned v úvodu optají, zda je doma dcera Hana, načež si potvrzují, zda matka zná Zuzanu Špokovou, spolužačku své dcery. Matka nemá o aktivitách dcery žádný přehled a neví, o čem je řeč, dokonce jí neříká nic ani jméno spolužačky. Do rozhovoru je přivolána také Hana, která působí velice stydlivě, nemluvně, kouká se do země. Hana patří k obyčejným holkám, lze vidět, že ji rodiče nemohou dopřát vše, co mají spolužačky – drahou elektroniku a značkové oblečení. Zuzana Špoková je v tomto ohledu přesný opak. Policisté se v tomto okamžiku ihned zeptají na její vztah k Zuzaně Špokové a Hana potvrzuje, že je to její spolužačka. Rozhovor se směřuje k tomu, zda se dívka dopustila útoků na Zuzanu Špokovou přes počítač, což popírá jednak Hana, ale také její matka, která dceru kryje a tvrdí, že je to hodná holka a toto chování jí není vlastní.
Policité dívku vyzvou k prohlídce počítače, kde jasně zjistí, že Hana Krátká má skutečně založenou celou řadu profilů na sociálních sítích a z konverzací, jež si děvče nestačilo odmazat, vyplývá, že se její útoky hrnuly především na zmíněnou Zuzanu.


Hana Krátká se doznává a pod tíhou výčitek se hroutí. K tomu ještě zcela hystericky přistupuje její matka, která neměla o činech dcery ponětí. Když zjistí, že se dopustila deliktu, provází jednání policistů salvami výčitek a také slz. Policisté dívku odvádějí k výslechu na stanici, Hana Krátká se nezmůže na víc, než na tichý pláč, jenž je prolínán lamentováním nešťastné matky.

 

Dívejte se v úterý 23. ledna v 16.50 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!