Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Manžel mě psychicky týrá

První odpovědi PhDr. Laury Janáčkové na vaše dotazy na téma: Manžel mě systematicky psychicky týrá a ponižuje. Ptát se můžete i Vy...
Laura Janáčková - poradna profil foto
Laura Janáčková - poradna profil foto
Prima

reklama

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou první rady k dotazům na téma: Manžel mě systematicky psychicky týrá a ponižuje.

 

12. 7. Bláznivá

Téma: Manžel mě systematicky psychicky týrá a ponižuje

 

Celebrita ze druhého dílu:

Petra Špalková:

Existuje důvod, který by Vás přinutil, abyste se nechala psychicky ponižovat tak, jako postava, kterou v Aférách hrajete?

 

Neumím si představit, že bych se nechala až takhle zahnat do kouta, ale při jistém psychickém oslabení a kvůli dítěti asi některé ženy nevidí (nechtějí vidět?), že už byla překročena hranice jejich úcty, respektive sebeúcty a že je čas začít jednat. Nepřeju sobě ani nikomu jinému, aby se tak daleko dostal.

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Dotaz od vás:

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat na radu ohledně mého manžela. Jsme spolu již 15 let a poslední rok je manžel vůči mně čím dál víc agresivní. Chodí každý den do hospody, opíjí se a po návratu mi nadává, 5x mě již dal facku a naposledy mě zbil, protože prý nejsem pořádná žena. Když je střízlivý, je na mě i na syna hodný a za vše se omlouvá.

 

Odpověď PhDr. Laury Janáčkové:

Agresivita a fyzické napadání se vlivem alkoholu budou ještě zvyšovat. Jestliže již v minulosti došlo k fyzickému napadení, vystavujete sebe i syna dalšímu nebezpečí. Váš manžel by se měl neprodleně léčit, i když tvrdí, že má situaci pod kontrolou a zvládne ji. Fyzické napadení je důkazem opaku. Jednoznačně manžela požádejte, aby vyhledal odbornou pomoc. Sama přestaňte věřit svým snům a přáním, které se v době relativního klidu zdají být možné. Klidové období se často zkracuje a agresivita vzrůstá. Sama vyhledejte odbornou pomoc psychologa, zkontaktujte se s krizovým centrem a neprodleně začněte situaci řešit.

 

Otázky a odpovědi na téma Kamarád taky rád ZDE.

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

reklama

reklama