Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Orgasmus se sousedem

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na váš dotaz. Tentokrát na téma: Rozvod po 50 letech. Ptát se můžete i Vy...
Laura Janáčková - poradna profil foto
Laura Janáčková - poradna profil foto
Prima

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou rady k dotazům na téma: Rozvod po 50 letech

 

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

 

Další dotaz od vás:  


Můj manžel mě po třicetiletém manželství přemluvil, abychom se sousedy uspořádali společný sexuální večírek, který spočíval ve výměně partnerů. Soused je zhruba ve stejném věku jako můj muž. Došlo však k situaci, která nás překvapila. Prožila jsem vůbec poprvé orgasmus. Bylo to nádherné. Od té doby se pravidelně se sousedem navštěvujeme. Nevím, jak to řešit. Je to nevěra, když to manžel celé naplánoval?


Vámi popisovaná situace je exemplárním případem, kdy se experimentování v sexuální oblasti vymkne z rukou. Obecně lze říci, že jsou to právě muži, kteří obdobné sexuální praktiky navrhují, a většinou jsou to také oni, kteří pohled na svou ženu v náručí jiného muže neunesou; anebo vzniknou situace, které mu přinesou komplikace ve vzájemném soužití. Určitě bych vám doporučila ukončit účast na sexuálních večírcích se sousedem.

 

Sama asi tušíte, jaké sexuální praktiky přivodily při milování se sousedem váš orgasmus. Ty by bylo vhodné naučit vašeho muže, a najít tak potěšení ze společného milování. Nevěra, ať již na začátku plánovaná vaším manželem, vám přináší sexuální uspokojení, ale zřejmě vám v budoucnu přinese problémy ve vztahu.

 

Minulé dotazy od vás:

Milenka v pokročilém věku

Jak zvládnout chorobnou žárlivost?

Nevěra po 50 letech

Trpí přítel sexuální anorexií?

Dá se homosexualita léčit?

Může být partner bisexuální

Manžel se líbal s mužem

Snacha mi zakazuje vídat vnoučata

Tchyně mi neustále říká, co mám dělat

Tchán se mě pokusil svést

Problematické soužití s tchyní

Manžel hrozně žárlí. Co s tím?

Jak říci manželovi NE!

Manželka je semetrika

Manžel mě psychicky týrá

Dotazy a odpovědi na téma Kamarád taky rád (k prvnímu dílu Afér)

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Dr.phil. PhDr. Laura Janáčková, CSc. je doktorkou psychologie a odbornou asistentkou na vysoké škole. Pracuje jako vedoucí oddělení somatopsychiky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Její dlouholetá praxe zasahuje do různých oborů aplikované medicíny, kde se zajímá o vliv psychosociálních faktorů na změnu zdravotního stavu člověka.

 

Přednáší na univerzitách v Praze a v Brně a pravidelně se aktivně účastní domácích i zahraničních vědeckých konferencí. Publikovala desítky odborných i populárních článků, učebních textů a kapitol ve vědeckých monografiích. Mezi její poslední samostatné monografie patří Bolest a její zvládání, Základy zdravotnické psychologie, Nevěra a její zvládání, Komunikace ve zdravotnické péči a Praktická komunikace pro každý den.

 

V tisku jsou i další publikace, Psychoterapie bolesti, Rakovina a její zvládání. Účastní se rovněž přípravy a realizace osvětových pořadů a filmů pro rozhlas a televizi.

 

O tématech ze seriálu Aféry hovoří PhDr. Laura Janáčková také ve svém pořadu Partnerské Impulsy doktorky Laury, který se vysílá každou sobotu a neděli vždy v 13:45 na Rádiu Impuls.

 

www.laurajanackova.cz

 

Šestý díl seriálu Aféry s názvem Nadměrný apetit uvidíte už v úterý 9. srpna ve 21.10 na Primě

Tchán se mě pokusil svést, mám to říci manželovi? Bojím se, že mi nebude věřit.

 

Váš tchán vás pravděpodobně vnímá jako mladou, krásnou a přitažlivou ženu. Protože nepíšete, jak se vás pokusil svést, zda s vámi jen slovně flirtoval, nebo vás pozoruje a dělá konkrétní návrhy, či se vás dotýká nebo ještě víc, nelze stanovit konkrétní strategii v jednání s ním. Obecně lze doporučit, abyste se jednoznačně ohradila proti jakýmkoliv jeho návrhům. Jasně a krátce mu řekla, že je vám jeho chování nepříjemné, a bude-li se opakovat, budete nucena ho radikálně řešit. Když dotěrný tchán nepřestane, požádejte o pomoc manžela, tchyni a v případě tělesného napadení i policii.

reklama