Krásná Nicol Kidmanová hrdinkou dramatu s nádechem romantiky!

Australanka v hlavní roli epického příběhu, jehož cílem není jen pobavit, ale také zvýšit tok turistů do rodné země. Takový byl totiž záměr tvůrců. Film nabízí velkolepou podívanou plnou romantiky, napětí a nádherných australských scenérií. Dívejte se na Austrálii u nás na Primě sobotu ve 21:50!
Austrálie Nicol Kidman - Obrázek 1
Austrálie Nicol Kidman - Obrázek 1
archiv FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Anglie 1939. Bohatá aristokratka Sarah Ashleyová se rozhodne vycestovat za svým manželem do severní Austrálie s jediným cílem. Přesvědčit ho, aby prodal rozsáhlé pozemky, a rychle se vrátit domů. Člověk míní, osud však mění. Manžel je zavražděn a Sarah nezbývá než se postarat o dva tisíce kusů dobytka a statek rozkládající se na ploše poloviny České republiky.

Do boje s nepřízní osudu se pustí s vervou sobě vlastní. Pomoc nachází u honáka, kterého brilantně hraje charismatický Hugh Jackman. Lidé jí ale nově nabytý majetek závidí, a tak je přinucena stádo přesunout na druhou stranu Austrálie. Do toho zuří 2. světová válka a japonské bombardéry neútočí jen na Ameriku...

Kidmanová zachránila při natáčení život kolegovi

Hugh Jackman by si bez pomoci pohotové kolegyně už asi nikdy nezahrál. Příhoda se stala těsně před klapkou scény, ve které má Kidmanová vplout do milencova spacáku. Herečka si nejprve všimla stínu, který se Jackmanovi plazil po noze směrem vzhůru. Vzápětí jí došlo, že jde o smrtelně jedovatý druh štíra. Klidným hlasem Hugha instruovala, aby se nehýbal, potom se sehnula a pavoukovce obratně nabrala do klobouku. Pomalu s ním odkráčela na kraj lesa, kde ho vypustila. Když se jí zděšení lidé ze štábu ptali, proč ho nezašlápla, odvětila: „Zvíře bych nikdy nezabila. Každé stvoření má svůj smysl. Tohle jen nepatřilo do Hughova spacáku!“

Nominace na Oscara za kostýmní výpravu

Pečlivá příprava se vyplácí. Výtvarnice Catherine Martinová je nejúspěšnější australskou oscarovou držitelkou všech dob. Obdržela celkem 4 sošky. Dlužno podotknout, že dvě z nich získala za film Moulin Rouge, který podobně jako Austrálii režíroval její přítel Baz Luhrmann. Martinová se nevěnuje jen kostýmům, ale i výpravě. Na většině filmů zvládá obě pozice. I to je ve světě kinematografie výjimečné.

Nezapomeňte se podívat na Austrálii u nás na Primě v sobotu ve 21:50!

 

Hugh Jackman a jeho Austrálie

Sedm věcí, které jste o Hugh Jackmanovi nevěděli!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama