Neplaťte zbytečně vysoké havarijní pojištění na auto! Aktualizujte smlouvu

S každým přibývajícím rokem ztrácí vaše auto svoji hodnotu. S tím neuděláte nic. Můžete, respektive měli byste to ale využít ve svůj prospěch. S nižší cenou vozu snižujte i výši havarijního pojištění.
Nehoda se může stát kdykoliv...
Nehoda se může stát kdykoliv...
thinkstock.com

reklama

 

Když si koupíte auto, kromě povinného ručení si pravděpodoně zřídíte i havarijní pojištění. Zvlášť, je-li auto nové. Stačí trocha nepozornosti, a na silnici se může stát cokoliv. A nejen nehoda. Auto vám mohou poškodit vandalové nebo kroupy, jako svou kořist si ho vyberou zloději, neoprávněně vůz někdo užije. To vše by vám mělo pokrýt správně zvolené havarijní pojištění.

Srovnejte si nezávazně nabídky havarijního pojištění. Můžete uspořit až 70 % na pojištění auta, pokud si sjednáte zde na Prima Rádci.

Hodnota dnes není stejná jako zítra

Je logické, že poprvé auto pojistíte na hodnotu vozu, za kterou jste ho koupili. Často se ale stává, že tím je záležitost pro majitele auta vyřízena a každoročně jen čeká na složenku, aby pojistné zaplatil. Je to i váš případ? Tak to je ale velká škoda! Pokud pravidelně (ideálně každoročně) neaktualizujete svoji smlouvu s pojišťovnou, přeplácíte své havarijní pojištění. A naprosto zbytečně! Leckdy utratíte až o několik stovek víc, než musíte. A přitom v případě pojistné události dostanete méně, než na kolik si platíte. Pojišťovna vám totiž vyplatí částku vypočtenou s aktuální (obvyklé) ceny vozu. A ta je například už po jednom roce nižší o dvacet procent. Po deseti letech je pak cena nižší o polovinu. Základní pravidlo tedy zní: se snižováním hodnoty vozu snižujte i pojistné.

Příklad – kolik můžete ušetřit

V tabulkách už vidíte příklad úspor na dvě konkrétní auta. Jak by se mohla snižovat částka za pojištění, pokud byste si každý rok sjednali novou smlouvu.

Škoda Fabia 1.2HTPCena pojištění - nový vůzCena pojištění - 2 roky starý vůzCena pojištění - 5 let starý vůzZaplatíte za 5 letÚspora za 5 let
Klient uzavřel smlouvu a dál se o nic nestará2 977 Kč2 977 Kč2 977 Kč14 885 Kč---
Klient pravidelně auto přepojišťuje2 977 Kč2 344 Kč2 261 Kč12 586 Kč2 299 Kč
Škoda Octavia 2.0TDI
Cena pojištění - nový vůzCena pojištění - 2 roky starý vůzCena pojištění - 5 let starý vůzZaplatíte za 5 letÚspora za 5 let
Klient uzavřel smlouvu a dál se o nic nestará8 209 Kč8 209 Kč8 209 Kč8 209 Kč---
Klient pravidelně auto přepojišťuje8 209 Kč5 448 Kč3 288 Kč29 221 Kč11 824 Kč

Zdroj: Prima Rádce

Online sjednání je ještě výhodnější

Pokud si navíc pojištění sjednáte ještě po internetu, můžete ušetřit další tisíce. Podle finančního odborníka Prima Rádce Zbyňka Laiska může být rozdíl za pět let až 50 000 korun. Navíc pojišťovny také většinou nabízejí slevu zhruba 10 %, pokud si pojištění sjednáte prostřednictvím jejich internetových stránek.

Jak správně nastavit havarijní pojištění?

Jak efektivně nastavit havarijní pojištění? Tady je NÁVOD!

Co dělat, když se stane nehoda

Tady jsou rady, co byste měli dělat, pokud se stanete účastníky dopravní nehody:

  1. zastavte auto a zabezpečte místo havárie umístěním výstražného trojúhelníku a/nebo zapnutím varovných světel;
  2. zkontrolujte, jestli někdo z účastníků není zraněný – poskytněte první pomoc, volejte záchranku;
  3. volejte policii, pokud je podle vás škoda vyšší než 100 000 korun, nebo se poškodila věc třetí osoby, nebo je-li někdo usmrcen, zraněn;
  4. pokud nebude nutné volat policii, sepište s ostatními účastníky dopravní nehody společný záznam o dopravní nehodě (nejlépe na tiskopis Evropský záznam o dopravní nehodě), pokud není, sepište na jakýkoliv papír – nutné jsou podpisy všech stran;
  5. kontaktujte pojišťovnu viníka nehody;
  6. je-li vaše auto nepojízdné, kontaktujte asistenční službu vaší pojišťovny;
  7. před opuštěním místa nehody si vyměňte kontakty se všemi účastníky nehody (jméno a bydliště vlastníka auta, registrační značku auta, VIN, typ auta, číslo zelené karty.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Poradíme, jak ušetřit...

Prima NÁVOD: 5 tipů, jak UŠETŘIT tisíce korun

Co teď?

TOHLE vymyslí jen život: Perličky řidičů při hlášení škod pojišťovnám

Pojištění se vyplatí

Úraz hrozí doslova na každém kroku! Co vám nahradí úrazové pojištění?

Peníze - eura

Viděli jste ve Zprávách TV Prima: Platby na zahraniční účet vás mohou přijít draho. Na co si dát pozor?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!