V neděli večer to bude na Rozchod!

Obsazení ústřední herecké dvojice – Jennifer Aniston a Vince Vaughn – může svádět k dojmu, že jde o další romantickou komedii s naprosto předvídatelným koncem, kterých již byly - jak přes kopírák – natočeny stovky. Myslíte? Tak to budete (doufejme, že mile) překvapeni. V neděli, ve 21.30 na Primě!
Rozchod - Obrázek 9
Rozchod - Obrázek 9
archiv FTV Prima

reklama

V první řadě nám dovolte podotknout, že Rozchod! ve skutečnosti vlastně žádná komedie není. Pravda, není to ani shakespearovské drama, ale pod slovem komedie si jeden obyčejně představí snímek postavený na humoru, vtipu či směšných situacích. Těch byste ovšem v Rozchodu! zase tolik nenašli. K úsměvu nás tu donutí spíše drobné (či větší) partnerské potyčky, které překvapivě trefně vystihují častou realitu manželského života. Neuběhne ani dvacet minut a už budete naprosto přesně vědět, na čí straně stojíte (a že to má hodně co dělat s vaším pohlavím asi netřeba dodávat:).

 

A o čem že to tedy je? Ve zkratce o rozchodu. Brooke Meyers (Jennifer Aniston) a Gary Grobowski (Vince Vaughn) se do sebe zamilují a pořídí si společně nádherný byt. Jenže najednou zjistí, že to přestává fungovat. Brooke Garymu vyčítá, že je nezralý a nedokáže pro ni nic udělat (no jak byste se dámy cítily, kdybyste partnera poprosily, ať domů přinese 12 citrónů a on přinesl jen 3 s tím, že je to podle něj dost??). Garyho zase vytáčí nesmírné puntičkářství jeho drahé polovičky (co byste si asi pánové pomysleli, kdybyste té své domů přinesli o trochu míň citrónů, než chtěla, a ona z toho udělala scénu??). Když toto již trvá nějakou dobu, Brook se rozhodne, že musí Garyho získat zpátky, a na to konto se s ním rozejde. Logicky, aby v něm vzbudila žárlivost. Jenže Gary pochopí rozchod jako rozchod. Logicky. A protože nikdo z nich nechce byt snů opustit a přenechat ho tomu druhému, dohodnou se, že do doby, než se nemovitost prodá, zůstanou v něm oba – jako spolubydlící…

Chcete vědět, jak to dopadne? Původní konec se testovací skupině diváků příliš nelíbil, a proto byl natočen konec nový. V původním konceptu na sebe Brook s Garym nějakou dobu po rozchodu náhodou narazí v umělecké galerii - každý s partnerem, který jako by z oka vypadl tomu druhému. V novém konci… Ale víte co? Nechte se překvapit.

 

Věděli jste, že…

  • Filmování Rozchodu! se odehrávalo přesně v době rozchodu Jennifer s jejím manželem Bradem Pittem.
  • Vztah, který Jennifer při natáčení navázala s Vincem Vaughnem, přerostl profesionální rámec a oba spolu další rok chodili.
  • Ve snímku si zahráli i rodiče Vince Vaughna. Jeho tatínek Vernon Vaughn získal roli otce Brook – Howarda Meyerse. Vincova maminka Sharon si zahrála bezejmennou turistku na lodi.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!