V pátek večer – dva nepřátelé na život a na smrt a jejich Boj. Nebo?

Znáte takové ty filmy, kdy si na začátku myslíte, že něco je tak a tak, v průběhu zjistíte, že to je možná trochu jinak, a v posledních deseti minutách se odehraje naprosto nečekaný dějový zvrat, který vás utvrdí v tom, že jste celou dobu vlastně úplně tápali? Těšte se v pátek ve 22.30. Na Primě!
Jason Statham v hlavní roli filmu Boj
Jason Statham v hlavní roli filmu Boj

reklama

Jason Statham a Jet Li. Tato dvě jména vám o tomhle snímku řeknou pravděpodobně víc, než sebepodrobnější recenze. Jasně. Akční záležitost plná drsných a ještě drsnějších týpků masakrujících kolem sebe vše živé (v čele s hlavními protagonisty přirozeně) a několik zásadních dějových zvratů – zřejmě pro udržení divákovy pozornosti, kdyby ty střílečky a pěstní souboje samy o sobě nestačily. Škoda, že režisér nepřimíchal víc humoru a v první polovině snímku trochu nezrychlil tempo, ale obsazení dvou akčních mega hvězd a nabušený závěr vám to zcela vynahradí.

A o co že tu vlastně jde? Jason Statham si tu vystřihl roli agenta FBI, jehož parťáka a nejlepšího přítele i s celou jeho rodinou zavraždí obávaný nájemný zabiják Rogue (Jet Li). Rogue po této vraždě ovšem mizí a objevuje se až za dlouhé tři roky – přímo v epicentru boje dvou znepřátelených asijských mafií. Jason Statham, který celou tu dobu marně čekal na pomstu, konečně vycítí svou příležitost…

Podívejte se na upoutávku:

Věděli jste, že…

  • Stříbrný sporťák, který ve filmu Jet Li řídí, se jmenuje Spyker C8 Spyder a stojí okolo 290 tisíc amerických dolarů.
  • Původně se počítalo, že se film bude v originále jmenovat „Rogue“ (česky darebák, lump, lotr, nebezpečné zvíře) – po hlavní záporné postavě. Filmová společnost to ale na poslední chvíli změnila, jelikož ten samý rok byl v Americe do kin uveden jiný snímek s názvem „Rogue“ (Krokodýl: Návrat do krvavé laguny) – horor o krokodýlím zabijákovi.

Schválně, jestli si všimnete…

  • Ve scéně, kdy je Jason Statham hledáčku zbraně a téměř na dostřel, uvidíte v pozadí projít muže. Za dvě sekundy ho uvidíte procházet znovu a to ve stejném směru.
  • V průběhu automobilové honičky hlavních hereckých hvězd si všimněte stejných aut objevujících se v různých záběrech. Konkrétně černého Mustangu a stříbrného Volgswagenu Brouka.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!