Ladislav Chlum

Ladislav vystudoval obor silnoproudé elektrotechniky na ČVUT. Pracoval jako technolog výroby, ředitel pobočného strojírensko-elektrotechnického závodu, náměstek výroby, investiční technik a vedoucí aquacentra.
Ladislav Chlum
Ladislav Chlum

reklama

Nyní pracuje jako vedoucí výroby s regulační a automatizační technikou, ale protože už je v důchodu, pracuje pouze 3 dny v týdnu. Ladislav je dvakrát rozvedený a po 17 letech znovu žije se svou první manželkou Alenou, se kterou má 2 děti. Vztah je to však pouze víkendový, oba si dopřávají volnost a při cestování na něj manželka určitě prý žárlit nebude. Bydlí v Krkonoších a je i propagátorem krkonošské slovesnosti.

Cestování:
Mezi hlavní Ladislavovi koníčky patří právě cestování. Už od dětství obdivoval Zikmunda a Hanzelku a přál si být jako oni. Ve svých studentských letech poté vyrážel do zemí, kam mu režim umožnil a po pádu komunismu začal cestovat podle své chuti. Nejvíce mu učaroval sever Evropy – Skandinávie, kam vyrazil se svým bratrem starým Fiatem a procestovali celé území včetně Nordkappu – severního mysu. Postupně obrážel všechny země Evropy včetně těch malých jako je Andora, San Marino či Vatikán až před 6ti lety zjistil, že mu do kompletního projetí celé Evropy zbývá už jen pár států. Poslední tak navštívil před 2 lety, kdy se vydal na Kypr. Příští rok plánuje se svým bratrem projet transsibiřskou magistrálu.
V současné době si stanovit nový cíl, který chce zvládnout, dokud mu to zdraví a kondice dovolí, a to navštívit všechny kontinenty. Zatím byl jen v Evropě a jednou nohou v Asii – při návštěvě Istanbulu – z výletu na jiný kontinent tak bude určitě nadšený. Jako ideálního spolucestovatele si představuje člověka tolerantního, se zájmem o kulturu dané země a poznávání nových věcí. Sám miluje výšlapy do hor a nevydrží dlouho na jednom místě – turistický typ by ho tedy potěšil nejvíce. Pohlaví nepreferuje, věk také nerozhoduje, důležitý je pro něj hlavně vztah k cestování a pohodová povaha.

Záliby:
Ladislav rekreačně sportuje, se svými přáteli také organizuje pravidelné výšlapy do hor – plánuje cesty tak, aby tam mohl i jeho kamarád na vozíčku. Nedávno se zapojil i do ochotnického divadla, miluje tanec a zpěv – i když sám zpívat, tančit ani hrát na hudební nástroje neumí. O sobě tvrdí, že je společenský a nezkazí žádnou legraci. Protože pracoval jako ředitel aquacentra, má zkoušky na plavčíka a miluje vodu. Rád se potápí – zatím jen se šnorchlem, klidně by ale potápění s přístrojem zkusil.

reklama

reklama